Inženýr dokázal umístit port USB-C do vlastního nabíjecího pouzdra AirPods

Inženýr, který umístil port USB-C do vlastního nabíjecího pouzdra AirPods, poskytl podrobné video pro svou metodologii a vysvětluje, jak to mohou ostatní vyzkoušet doma. YouTuber a inženýr Ken Pillonel není ze situace Apple portů nadšený, a tak hledal způsoby, jak to sám napravit. Poté, co vložil USB-C do iPhonu, postavil nabíjecí pouzdro AirPods s USB-C pomocí kombinace vlastních komponent a vlastních vnitřností Apple.

Troufli byste si na něco takového také?

Hloubkové video vysvětluje pokusy a omyly při výrobě vlastního pouzdra AirPods, až po přiblížení kvality plastu k Apple. Poté rozebere, jak sestrojil svůj vlastní konektor USB-C, který nahradil konektor Lightning.

Spíše než vydražit konečný produkt se Pillonel rozhodl své návrhy zveřejnit. Kdokoli může navštívit jeho vlastní web s názvem „AirPods’ Dirty Secret “, kde najdete podrobnosti a odkazy na 3D CAD soubory a další.

Doufá, že vytvořením projektu jako open source pomůže podnikavým uživatelům AirPods přeměnit jejich stará pouzdra a snížit elektronický odpad. Kromě jeho problému s portem Lightning je také naštvaný, že Apple neopravuje pouzdra AirPods, ale místo toho je vyměňuje.

Apple se pyšní jako společnost zabývající se zlepšováním životního prostředí. Někteří však vidí produkty jako AirPods jako protiklad k tomuto postoji kvůli jejich „jednorázové“ povaze.

Když to spojíte s předpisy EU, které vyžadují, aby Apple koncem roku 2024 přešel na USB-C v AirPods a iPhone, může dojít k velkému přílivu lidí, kteří přejdou na nová zařízení. To znamená, že všechna stará zařízení založená na Lightning zastarají bez cesty upgradu, která nezahrnuje vyhození starého zařízení.

Tyto obavy jsou opodstatněné, ale vynechejte také možnost, aby uživatelé produkty recyklovali nebo je odevzdali. Přechod na USB-C neučiní produkty založené na Lightning přes noc nepoužitelnými, takže skládky se nebudou náhle zaplňovat starými produkty Apple.

Předchozí článek

V iPhonu 15 Pro se dočkáme periskopové čočky

Následující článek

Chystá se převratná 10. generace vstupního modelu iPadu – co vše zatím víme?

Související články

AirPlay: funkce nového iOS 4.2, kterou si rozhodně zamilujete!

Včerejší update iOS na verzi 4.2.1 přinesl kromě již zmíněného hledání ztraceného iPhone také další vychytávky, které by vám neměli uniknout. Osobně jsem se zamiloval do funkce pojmenované AirPlay, která, jak již její název napovídá, umožňuje pouštět multimédia bezdrátově. Podívejte se na video, které jasně demonstruje sílu AirPlay a přečtěte si naše zkušenosti s touto zajímavou vychytávkou.