Chrome v testu rychlosti porazil Safari a je rychlejším prohlížečem

Google Chrome se stal nejrychlejším webovým prohlížečem na Macu a dokázal překonat Safari v testech odezvy prohlížeče Apple Speedometer. V průběhu let byl Chrome vylepšován, aby v macOS fungoval lépe a rychleji. Vývojáři Chromia, základu Google Chrome, nyní říkají, že jeho prohlížeč nyní běží z hlediska rychlosti lépe než Safari od Apple.

Jak toho bylo dosaženo?

V nedávném příspěvku na blogu tým tvrdí, že M99, Chrome na Macu, dosáhl skóre 300 v benchmarku Apple Speedometer odezvy prohlížeče. Skóre je údajně nejvyšší ze všech prohlížečů, které dosud test absolvovaly. Aby tým dosáhl skóre, rozšířil další dřívější vylepšení výkonu povolením ThinLTO, techniky optimalizace sestavení, která „vkládá části základny kódu kritické pro rychlost, i když zahrnují více souborů nebo knihoven,“ uvádí příspěvek.

Povolením ThinLTO zrychlil Chrome o 7 % rychleji než současná sestavení Safari. Když se to přidá k dalším nedávným optimalizacím grafiky, testy týmu posunou náskok Chrome o 15 % rychleji než Safari. Mezi další nedávná vylepšení patří kompilátor JavaScriptu V8 Sparkplug, který generuje kód s nízkou režií kompilace. Díky použití krátkých vestavěných volání, která optimalizují umístění kódu v paměti, je výsledkem zvýšení výkonu „vyhnutím se nepřímým skokům při volání funkcí“.

Test byl proveden na Speedometeru 2.0, běžícím na 14palcovém MacBooku Pro s M1 Max, 32 GPU jádry a 64 GB paměti, při připojení k napájení. „Celkově je Chrome od uvedení Chrome na počítačích Mac s M1 na konci roku 2020 nyní o 43 % rychlejší než před pouhými 17 měsíci!“ tvrdí tým.

Srovnávací testy jsou pouze jedním ze způsobů, jak zjistit nejrychlejší prohlížeč, ale hlavní ředitel inženýrství Chrome Max Christoff také trvá na tom, že „nejdůležitější je, že Chrome je ve skutečnosti rychlejší a efektivnější při každodenním používání“. Christoff slibuje, že tým bude více investovat do „inovativních vylepšení výkonu“ prohlížeče.

V předchozích velkých aktualizacích byl březen 2021 ujištění, že se pracuje na snížení využití zdrojů Chrome na macOS. V srpnu beta prohlížeče Chrome zahrnovala změnu grafického zpracování, které využívá Metal.

Předchozí článek

V budoucích iPhonech uvidí uživatelé obraz skrze více čoček

Následující článek

Některé modely iPhone 14 by mohly mít vyšší displej

Související články