Steve Jobs: kvůli zdraví částečně odchází z Apple

Největší ikona, mozek a šéf americké firmy Apple, CEO Steve Jobs, se stahuje kvůli zdravotním problémům ze své pracovní pozice v Apple. Toto smutné oznámení dnes rozeslal emailem svým zaměstnancům. My vám samozřejmě tento email přinášíme v tomto článku.

Největší ikona, mozek a šéf americké firmy Apple, CEO Steve Jobs, se stahuje kvůli zdravotním problémům ze své pracovní pozice v Apple. Toto smutné oznámení dnes rozeslal emailem svým zaměstnancům. My vám samozřejmě tento email přinášíme v tomto článku.

Zdravotní problémy měl Jobs už před dvěma lety, kdy mu lékaři transplantovali játra. Po šestiměsíční pauze se Jobs vrátil na svou pozici 29.6.2009, ve které vydržel do dnes. V dnešním emailu (zdroj BusinessWire), který rozhodně není naplněný optimismem, sděluje, že odchází na zdravotní dovolenou a bude zastoupen COO Timem Cookem. Neznamená to, že by Steve Jobs skončil jako CEO ve vedení Apple. Dále se bude podílet na významných strategických krocích, bohužel ale jeho pracovní nasazení nebude ani zdaleka tak vysoké, jako doposud.

Team,

At my request, the board of directors has granted me a medical leave of absence so I can focus on my health. I will continue as CEO and be involved in major strategic decisions for the company.

I have asked Tim Cook to be responsible for all of Apple’s day to day operations. I have great confidence that Tim and the rest of the executive management team will do a terrific job executing the exciting plans

we have in place for 2011.

I love Apple so much and hope to be back as soon as I can. In the meantime, my family and I would deeply appreciate respect for our privacy.

Steve

Odchod Steva Jobse není pro americkou společnost a akcionáře dobrá zpráva. Jaký je ale váš názor? Ovlivní dočasný odchod Jobse z vedení budoucnost Apple? My doufáme, že se Steve Jobs brzy uzdraví a v plné síle se vrátí do svého zaměstnání, přejme mu to!

Ovlivní dočasný odchod Steve Jobse budoucnost Apple?

5 comments
  1. Preto bol na predstavení Verizon iPhonu Tim Cook namiesto Steva Jobsa.

  2. Tak ty jseš asi úplně vymletej člověk!!! Jak tohle můžeš napsat? Ubohost!!

    1. byl to jen obyčejný zloděj softweru ve světovém měřítku

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

App Store: Další legendární odpočet započal (aktualizace)

Následující článek

Burn the Rope: zábavná logická hra nejen pro žháře

Související články

Apple TV: bude moci streamovat Keynote?

Vypadá to, že ano. Někdo totiž napsal Steveu Jobsovi dotaz ohledně streamu prezentací z Macu či iOS zařízení do Apple TV a odpověď byla překvapivá - prý se tato možnost objeví již brzy. Přesněji řečeno, s největší pravděpodobností se objeví s Keynote '11 (která bude součástí balíčku iWork '11), ve kterém vytvoříte prezentaci a poté jí pomocí streamu odprezentujete na Apple TV.