Apple Watch by mohly nahradit klíče i peněženku

Klíče, peněženka, mobil. Jo, mám všechno. Dokážete si představit, že byste tuto svatou trojici částečně nahradili pouze hodinkami Apple Watch? Dvojice vedoucích pracovníků společnosti Apple podrobně popisuje, jak by Apple Watch mohly nahradit peněženku uživatele a fyzické klíče od auta novými funkcemi ve watchOS 8.

Deidre Caldbeck, ředitel produktového marketingu Apple Watch, a Kevin Lynch, technologický viceprezident společnosti Apple, nedávno hovořili s Yahoo o nových funkcích digitální peněženky v nadcházející aktualizaci watchOS 8.

Nová vize

Caldbeck se nevyhnul tomu, aby řekl, že konečným cílem společnosti Apple bude nahradit fyzické peněženky digitálními zařízeními.

„To je druh naší vize pro případnou výměnu fyzické peněženky, kde máte vše, co potřebujete, přímo na zápěstí,“ řekl Caldbeck.

Lynch však připustil, že pokrok směrem k tomuto cíli je stále v počátečních fázích. Na své konferenci WWDC 21 začátkem června, společnost Apple nejprve podrobně popsala, jak bude její platforma peněženka (Wallet) podporovat identifikační karty a řidičské průkazy, když bude vydána ve watchOS 8.

„Budete to moci mít ve své peněžence. Můžete tam vidět své ID jako ostatní karty. A pak to můžete předložit, pokud se rozhodnete například pro TSA,“ řekl Lynch. „Stejně jako funguje Apple Pay, můžete jej digitálně prezentovat a informace se mohou ukázat osobě, která se dívá na vaše ID. A my spravujeme, jaké informace jsou které osobě k dispozici. Něco jako vy v aplikace pro zdraví. “

To samozřejmě předpokládá, že státní vlády tuto funkci podpoří. Každý stát bude pravděpodobně mít jiná pravidla ohledně přístupu k digitálním licencím a zavedení technologie v širším měřítku bude nějakou dobu trvat.

Lynch dále vysvětlil, jak budou uživatelé moci uzamknout, odemknout a nastartovat svá vozidla pomocí Apple Watch se systémem watchOS 8.

„Je to velká zábava, být schopen jít jen k vašemu autu, nechat ho odemknout a pak řídit tady s Apple Watch, “řekl.

Samozřejmě to záleží na vozidle podporujícím připojení NFC a Ultra Wideband. Uživatelé budou také potřebovat aktuální Apple Watch – nic staršího než Apple Watch Series 6 tuto funkci nepodporuje.

WatchOS 8 od Apple je v současné době ve fázi beta testování. Úplné vydání pro veřejnost se očekává později v roce 2021.

Předchozí článek

Budoucí iPhony mohou využívat AR k vylepšení funkce Find My

Následující článek
iphone 13 fotoaparáty

Únik obalu iPhone 13 odhalil, o kolik se zvětší fotoaparát

Související články