Burn the Rope: zábavná logická hra nejen pro žháře

Recenze hry Burn the Rope, ve které bude vaším úkolem spálit veškeré lano spolu s různou havětí, která po něm leze.

Když vám řeknu, že v dnešní hře nebudete střílet, vraždit ani dobývat, ale, jak už název napovídá, pálit lano, pravděpodobně vás to moc nenadchne a řeknete si, že článek nemá cenu číst. Uděláte ale chybu, protože s Burn the Rope, kde k pálení lana budete muset využít jak určitou dávku logiky, tak rychlý úsudek a svou obratnost (ano, obratnost), si užijete opravdu hodně velice originální zábavy.

Pokud byste hledali nějakou souvislost se hrou Cut the Rope, kterou jsme zde na iPhoneTips také recenzovali, tak byste kromě jména nalezli shodu také v herním principu. Tedy, ne ani tak principu, jako uspořádání hry – v poslední době je v módě, že hra nabízí různé světy, ve kterých je pak k dispozici určitá dávka levelů, kterou když úspěšně dokončíte, je vám dovoleno postoupit do světa dalšího. Je to tam v již zméněném Cut the Rope, je to tak v Angry Birds či Moonsters a ano, je to tak i v Burn the Rope.

Jak jsem již zmínil na začátku, vaším jediným úkolem v každém levelu bude spálit všechno lano. Tedy, nemusíte nutně spálit úplně všechno, ovšem pokud se nebudete dostatečně snažit, nebudete odměněni stříbrnou ani zlatou medailí, což je pro každého správného hráče určitě obrovská potupa. Lano je v každém levelu “nastraženo” do jiného obrazce – v těch prvních půjde o jednoduché tvary, které nebude problém spálit, ovšem v těch dalších už se bude lano rozdvojovat a podobně – budete tedy muset přemýšlet, což všichni víme, že ne vždy jde úplně snadno.

A jak bude samotné pálení probíhat? Vy sami si vyberete, v jakém místě lano zapálíte – jednoduše se ho v tom místě dotknete. Lano okamžitě začne hořet, ale pozor – lano hoří pouze směrem nahoru. Budete tedy muset točit telefonem tak, aby plamen stoupal pořád vzhůru. Chvíli to sice trvá, než po cestě dolů zhasne, ale zaručeně ho tím udusíte. Pokud máte jednolité lano jako v prvních levelech, může se pálení zdát jednoduché, ale jakmile se začnou lana rozdvojovat, budete mít co dělat, abyste to všechno “utočili”.

S postupem do pokročilejších levelů vás budou potkávat nové prvky, například mravenci, brouci či pavouci. Ano, čtete správně – po laně se bude procházet různá barevná havěť, kterou budete muset spálit, abyste něčeho dosáhli (ano, vím, že to není vůči nim fér, ale co se dá dělat). Budou se měnit také barvy lana, a tak pokud budete chtít spálit červené lano, budete muset nejdříve obarvit plamen tím, že spálite červeného mravence. Spálením brouka dosáhnete vyššího skóre a pavouk vám při spálení zajistí spoj mezi dvěma nespojenými lany. Jakmile se ve hře objeví například tři různě barevní mravenci, začíná teprve ta správná sranda.

Grafika samotné hry je poměrně pěkná a propracovaná, což se ale nedá moc říct o uživatelském rozhraní, které jako by se trhalo – radím vám tedy co nejvíce času strávit samotné hře a moc se neprohrabávat různými menu. Hudba ve hře ujde, ovšem také by si zasloužila drobné úpravy. Co se týče délky hry, tak zde nemůžu vývojářům nic vyčítat – k dispozici je vysoko před padesát levelů a další přibývají v neplacených updatech, takže si můžete být jisti, že vám hra vydrží opravdu na dlouho.

Kdybych to měl shrnout, Burn the Rope je velice zábavnou hrou s originálním nápadem, která dlouho vydrží, ovšem zasloužila by si drobné úpravy. Pokud ale nejste jako já a nevzhledné menu vám nevadí, určitě hru vyzkoušejte… A víte co? Zkuste ji i tak! Nebudete totiž litovat. Moje hodnocení: 75%. Hra byla recenzována ve verzi 1.1.

Burn the Rope0,79€App Store link

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Steve Jobs: kvůli zdraví částečně odchází z Apple

Následující článek

Apple: nejlepší čtvrtletí historie, tržba 26,74 miliardy dolarů

Související články