Sprinkle: zachraňte planetu jako dobrovolný hasič

Recenze hry Sprinkle, ve které si zahrajete na dobrovolného hasiče, který má za úkol uhasit rovnou celou planetu.

Jednoho dne se poklidná planeta, obydlená zajímavými a vcelku neškodnými a roztomilými tvory, omylem stane terčem velkého roje meteorů. Ten mají na svědomí všudypřítomní vesmírní turisté, kteří svou lodí dají smrtící meteory do pohybu – rázem je tak celá planeta v plamenech a zoufalí obyvatelé se uchylují k poslednímu možnému řešení: sestrojí obří (a trošku vrzající) hasičské vozidlo naplněné až po okraj vodou – a hádejte, kdo ho bude řídit.

V 46 rozmanitých levelech (kterých bude určitě přibývat) se budete snažit nikoliv co nejrychleji, ale co nejefektivněji uhasit všechen oheň, který se zde nachází – připravte se ale, že během usilovného hašení mohou dopadnout ještě další meteory a zažehnout další oheň, a tak si pro každý případ nechávejte trošku vody v zásobě.

Jak jsem již psal, jde o to, abyste byli co nejefektivnější, protože budete hodnoceni především podle toho, kolik vody vám po úspěšném uhašení zbyde v nádrži. Podle toho obdržíte určitý počet “kapek”, které jsou potřeba k odemčení dalších levelů. Buďto mi však tato hra vůbec nesedla, nebo je obtížnost nastavena příliš vysoko, protože jsem musel některé levely hrát poměrně dlouho, než jsem se dostal dále.

Nemusíte se ale bát monotónnosti, protože ve všech levelech rozhodně nepůjde o jednoduché hašení. Budete muset například posunovat kameny, kterými třeba zaplníte mezeru tak, aby mohla voda protéct na druhou stranu, nebo se budete snažit zmáčknout nějaký ten spínač. Jednoduché nebude ani rychle pohybovat a nastavovat směr vrzající stříkací hadice.

Hra Sprinkle se kromě originálnosti vyznačuje velice povedenou grafikou a hlavně perfektním fyzikálním modelem vody, které se jednoduše chová jako živá – hašení si tak užijete o to více. Vývojáři hry původně nabízel v základní hře pouze první dva sety levelů, zatímco za ostatní dva bylo nutno zaplatit prostřednictvím in-app purchase (za což si vysloužili nemalou kritiku), nicméně v updatu tuto politiku změnili a za cenu 0,79€ dostanete všechny čtyři sety, což je určitě příjemné (je ale pravděpodobné, že nové levely, které přijdou v updatu, budou již opravdu placené).

Sprinkle má našlápnuto stát se perfektní hrou, ovšem stále bohužel postrádá například propojení s Game Center, kde byste se mohli jednoduše porovnávat s kamarády a sbírat nějaké ty achievementy. Doufejme, že tento malý nedostatek vývojáři odstraní v dalším updatu. Sprinkle je každopádně univerzální aplikace, a tak si ji můžete za jednu cenu užít na iPhonu i iPadu.

Pokud bych to měl shrnout, tak má tato veliký potenciál tvořený především skvělým nápadem a propracovanou fyzikou, který ale nevyužívá úplně naplno, což je škoda. Nezbývá tedy než doufat, že vývojáři této hry nejsou z těch, kteří svou hru opustí, jakmile se jim na účtu objeví první dolary, a budou tedy hru dále vyvíjet a vylepšovat. Moje hodnocení: 70%. Hru jsem hrál ve verzi 1.1.

Sprinkle – 0,79€ – App Store link (iPhone/iPad)

18 comments
  1. Perfektní hra, kterou hraji od doby uvedení. S updatem opadli další investice na další leveli. Hra se mi hraje kupodivu lépe na iPhonu než na iPadu. S autorem souhlasím s obtížností pár levelů, kde je nadlidský úkol dostat 4 nebo 5 kapek…;-)

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

IA Writer: textový editor říkající "méně je více"

Následující článek

Drop the Chicken: shoďte si svoje kuře

Související články