Drop the Chicken: shoďte si svoje kuře

Drop the Chicken klame, takže si mnoho z vás může říct, že se jedná jen o další klon. Pokud ale hře dáte na pár minut šanci, určitě vás chytne.

Drop the Chicken trochu klame, takže si mnoho z vás může říct, že se jedná jen o další klon populárních Angry Birds nebo Tiny Wings. Pokud ale hře dáte na pár minut šanci, určitě vás chytne.

To, v čem je Drop the Chicken stejné jako Angry Birds, je jen ve faktu, že hlavním charakterem je pták. Jestli je s něčím hra podobná tak s Cut the Rope. Cílem hry je posunout gumičky, balóny, pásové dopravníky, ventilátory a další nástroje. Jakmile tak učiníte, stačí jen pohnout pákou, přičemž následně kuře spadne, a poté už jen pozorujete, jak se kuře odráží, katapultuje a létá po obrazovce. Cílem je nastavit nástroje tak, aby kuře sesbíralo všechen hmyz a pohodlně spadlo do hnízda.

Drop the Chicken mi přijde mnohem náročnější než Cut the Rope. Zatímco v tom druhém bylo procházení úrovněmi rychlé, Drop the Chicken obtížnost docela rychle nasadí vysoko. Chvíli trvá, než přijdete na to, jak nástroje poskládat, aby kuře skákalo, kam má.

Grafika hry je velmi povedená. Je vážně vidět, že do toho, aby hra vypadala uhlazeně a prostě dobře, bylo investováno hodně času. S pěti světy a 16 úrovněmi v jednom světě se ke konci dostanete za déle než chvilku. Počítá se ale s tím, že se v každé úrovni budete snažit dostat ocenění tří hvězd. Ty získáte pouze pokud vaše kuře nespadne vícekrát, než je dovoleno. Vaše skóre se také odvijí od toho, kolikrát jste předměty pohnuli a kolik brouků jste pochytali. Hra také obsahuje achievementy a podporuje Game Center.

Pokud vás tedy baví logické a chytlavé hry, určitě neváhejte. Hra si svoje místo, ať už mezi ptačími hrami jako Tiny Wings a Angry Birds, nebo po boku Cut the Rope, jistě zaslouží. A za cenu 0,79 eur se hra určitě vyplatí.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YHUyL6RPEf8[/youtube]

Drop the Chicken – 0.79€ – AppStore Link (Universal)

89 comments
  1. Vy máte tedy obří vliv na dění v App Store… Ráno jsem byl na App Store, viděl tuto hru jako tuším dvacátou nejoblíbenější App (a koupil jsem :)) a nyní koukám sem a co tu vidím? Tu hru, kterou jsem zrovna ráno, díky vám, našel na App Store… To samé iHoubař a PicFrame… 

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Sprinkle: zachraňte planetu jako dobrovolný hasič

Následující článek

iOS 5: vyjde pravděpodobně začátkem října

Související články