SmartPlate: iPhone vám řekne co jíte

Pokud si vzpomínáte na inteligentní hrnek Vessyl, který vám s naprostou přesností řekl, co pijete a co váš nápoj obsahuje, nyní budete možná překvapení. Na trhu se objevil i inteligentní talíř, který by měl s naprostou přesností zjistit, co jíte. Tato novinka by se měla na trh dostat příští léto, ovšem už nyní způsobila velmi velký rozruch.

SmartPlate vypadá jako větší talíř rozdělený na tři části. Na první pohled by laik řekl, že jde o plastový talíř s lehce futuristickým vzhledem, ale jde o mnohem více. SmartPlate umí jídlo zvážit, zjistit co jíte a veškeré informace spravovat prostřednictvím iPhonu. Výrobce plánuje podporu pro iOS i Android.

Běžný uživatel by si mohl pomyslet, že jde o zbytečnost, ale mnoho lidí si z důvodu zdravého životního stylu, diety nebo zdravotním komplikacím, hlídá jídelníček. Podrobné monitorování jídelníčku je velmi složité, nejvíce tedy sledování jeho vlivu na tělesnou váhu, a další tělesné funkce, se SmartPlatem by se mělo jednat o nenáročný proces.

Zatím se SmartPlate ještě testuje, udělala se celá řada prototypů a v plánu jsou i další vylepšení. Nejpropracovanější funkcí je rozpoznání jídla. SmartPlate je natolik dokonalý, že dokáže rozeznat různé druhy těstovin, ale i rozdíl mezi tmavým a bílým chlebem.

Pokud bude uživatel pravidelně jíst z tohoto kouzelného talíře, může dokonale sledovat, kolik kalorií za den snědl a jak se to na něm projevilo. Jedinou nevýhodou by měl být fakt, že jídlo v tomto talíři nelze ohřívat jídlo v mikrovlnce. Problém je to zejména na západě, kde je mikrovlnka užívaná více, než kdekoliv na světě.

Stejně tak jako mnoho ostatních gadgetů, tak i SmartPlate začal na Kickstarteru, kde se dočkal velkého zájmu. Má před sebou zřejmě velkou budoucnost. Očekávaný zájem je z širokého spektra uživatelů, od sportovců až po zvědavé geeky. Dostupný bude hned v několika barevných variacích, aby si ho každý mohl zakoupit přesně podle představ. Sledování jídelníčku na iPhonu je skvělou novinkou a tento projekt zatím nemá obdoby. Zatím můžeme jen čekat, kdy přesně se SmartPlate objeví v nabídkách eshopů a především, jaká bude jeho konečná cena. Podle odhadů bude na trhu v létě 2016 a jeho cena by “měla” být 99 dolarů.

Předchozí článek

Potřebné příslušenství k Apple iWatch

Následující článek

Jak se hraje Mortal Kombat X na iPhonu?

Související články

iPhone 4: Jak e-shopy zareagovaly na ceny u operátorů

Pamatujete na první zprávy o prodeji iPhone 4 v českých e-shopech? Cena 18. srpna byla ve většině internetových obchodech vyšší než 19.500 Kč za 16GB a 22.500 Kč za 32GB model. iPhone 4 od těchto prodejců byl tzv. "šedý dovoz", což se promítlo do vyšší ceny. Zajímá vás, jak české obchody zareagovali po uveřejnění (o dost) nižších cen u operátorů?

Test: Ukázka videa natočeného pomocí iPhone 4

Jak jste se již mohli dočíst v recenzi iPhone 4, video rekordér je na opravdu dobré úrovni. Aby jste ale mohli posoudit kvalitu video kamery, připravili jsme pro vás naprosto čisté, nesestříhané a neupravené video přímo z iPhone 4. Technické informace o videu a samotný nekomprimovaný soubor najdete v tomto článku.

Navigace Navigon za 44,99€: Sleva o 50% několik dní, neváhejte!

Navigon je společně s TomTom navigací asi nejlepší možné řešení pro ty, kteří chtějí navigaci pro iPhone. Navigon se stabilně drží mezi Top 25 placených aplikací a zaslouženě, protože nabízí opravdu ultimátní řešení, které bude vyhovovat velké většině zákazníků. Věřte nebo ne, ale Navigon si i přes jeho vyšší cenu koupilo milion uživatelů. Toto jubileum Navigon oslavil opravdu stylově - zlevnil svou navigaci o 50% na pouhých 44,99€!