SmartPlate: iPhone vám řekne co jíte

Pokud si vzpomínáte na inteligentní hrnek Vessyl, který vám s naprostou přesností řekl, co pijete a co váš nápoj obsahuje, nyní budete možná překvapení. Na trhu se objevil i inteligentní talíř, který by měl s naprostou přesností zjistit, co jíte. Tato novinka by se měla na trh dostat příští léto, ovšem už nyní způsobila velmi velký rozruch.

SmartPlate vypadá jako větší talíř rozdělený na tři části. Na první pohled by laik řekl, že jde o plastový talíř s lehce futuristickým vzhledem, ale jde o mnohem více. SmartPlate umí jídlo zvážit, zjistit co jíte a veškeré informace spravovat prostřednictvím iPhonu. Výrobce plánuje podporu pro iOS i Android.

Běžný uživatel by si mohl pomyslet, že jde o zbytečnost, ale mnoho lidí si z důvodu zdravého životního stylu, diety nebo zdravotním komplikacím, hlídá jídelníček. Podrobné monitorování jídelníčku je velmi složité, nejvíce tedy sledování jeho vlivu na tělesnou váhu, a další tělesné funkce, se SmartPlatem by se mělo jednat o nenáročný proces.

Zatím se SmartPlate ještě testuje, udělala se celá řada prototypů a v plánu jsou i další vylepšení. Nejpropracovanější funkcí je rozpoznání jídla. SmartPlate je natolik dokonalý, že dokáže rozeznat různé druhy těstovin, ale i rozdíl mezi tmavým a bílým chlebem.

Pokud bude uživatel pravidelně jíst z tohoto kouzelného talíře, může dokonale sledovat, kolik kalorií za den snědl a jak se to na něm projevilo. Jedinou nevýhodou by měl být fakt, že jídlo v tomto talíři nelze ohřívat jídlo v mikrovlnce. Problém je to zejména na západě, kde je mikrovlnka užívaná více, než kdekoliv na světě.

Stejně tak jako mnoho ostatních gadgetů, tak i SmartPlate začal na Kickstarteru, kde se dočkal velkého zájmu. Má před sebou zřejmě velkou budoucnost. Očekávaný zájem je z širokého spektra uživatelů, od sportovců až po zvědavé geeky. Dostupný bude hned v několika barevných variacích, aby si ho každý mohl zakoupit přesně podle představ. Sledování jídelníčku na iPhonu je skvělou novinkou a tento projekt zatím nemá obdoby. Zatím můžeme jen čekat, kdy přesně se SmartPlate objeví v nabídkách eshopů a především, jaká bude jeho konečná cena. Podle odhadů bude na trhu v létě 2016 a jeho cena by “měla” být 99 dolarů.

Předchozí článek

Potřebné příslušenství k Apple iWatch

Následující článek

Jak se hraje Mortal Kombat X na iPhonu?

Související články

Mac AppStore: dříve než se čekalo?

Původně se spekulovalo, že Mac AppStore, nový obchod s aplikacemi na vašem Macu, bude dostupný až v lednu. Bylo to logické vzhledem k tomu, že na poslední keynote se tvrdilo, že se Mac AppStore objeví do 90 dní - což vycházelo právě na samotný leden.