Jak se hraje Mortal Kombat X na iPhonu?

Mortal Kombat se řadí mezi světově neznámější hry, které se ujaly po celém světě. Tato hra byla v průběhu času dostupná pro všechny platformy. Poslední díl Mortal Kombatu disponuje nejlepší grafikou, o které si mohou jeho předchůdci jen nechat zdát, ale zároveň je považován za nejbrutálnější díl, který rozhodně není určen labilním jedincům a už vůbec ne dětem. Jak se hraje na iPhonech a iPadech?

Samotný Mortal Kombat je založený především na umění zvládat klávesové zkratky a různé kombinace v krátkých intervalech. Pokud někdo toto ovládá a připojí k tomu rychlý postřeh, má úspěch v této hře zaručený. Když se měl tvořit Mortal Kombat pro iPhony a iPady, tak pochopitelně vyvstala otázka, jak zde vyřešit ovládání, aby uživatel nemusel používat klávesnici a přeci si četné souboje užil?  Vše bylo vyřešeno zjednodušeným bojem založeným na mačkání příslušných bodů dotykového displeje. Lze tak snadno útočit i se bránit a to bez větších problémů.

Mortal Kombat X

Pokud snad někdo zaspal a ani neví, o čem Mortal Kombat X je, tak jde o pokračování předchozích dílů. Jak už to v životě bývá, tak nikdo nežije věčně a nikdo nezůstává věčně mladý. Původní postavy Mortal Kombatu zestárly a některé se mezi sebou i spářily, aby mohly vytvořit potomky, kteří budou po jejich boku bojovat ve smrtelných zápasech proti nepřátelům ohrožujícím mír na Zemi. Jedním z příkladů je Cassie Cage, jejími rodiči jsou Johny Cage a Sonya Blade. Z dalších postav přibyl například i Kotal Kahn, který má představovat něco jako aztéckého boha slunce.

Nyní zpět k samotnému ovládání, je poměrně snadné, ale kdo si zvykne na ovládání na konzoli, toho ovládání na dotykovém displeji moc bavit nebude. Zajímavostí je, že je hra zdarma, ale téměř vše je v ní zpoplatněno, především tedy nové postavy. Hráč si může zvolit postavy, respektive tým, se kterými bude postupovat dál. Každý si může zvolit celkem 3 postavy. Hra je založená na soubojích a na kartách, které představují nové bojovníky nebo vylepšení.

Zatímco v předchozím díle byl hlavním nepřítelem Shao Khan, tak v tomto díle je to úlisný Shinnok. Jak jsem již zmínil, hra je plná krvavých fatalit, které jsou pro mnohé přehnané. Vysoké rozlišení a detaily způsobily, že hra vypadá velmi reálně. Díky skvělé grafice si hru užije snad každý a pokud někdo nepatří mezi skalní fanoušky Mortal Kombatu, tento díl by měl přinejmenším vyzkoušet, stáhnout ho můžete níže:

Stáhnout Mortal Kombat X

 

Jestliže váháte, podívejte se na ty nejlepší fatality, s jakými se můžete setkat:

Předchozí článek

SmartPlate: iPhone vám řekne co jíte

Následující článek

Šikovné aplikace pro váš MAC

Související články