Senzory tělesné teploty pro Apple Watch se vyvíjí už minimálně 2 roky

Apple se snaží dostat do Apple Watch co nejvíce funkcí, jednou z nich je i snímání teploty. Tvrzení, že budoucí Apple Watch budou schopny snímat teplotu pokožky nositele, byla dále podpořena nově odhalenou patentovou přihláškou. Je jisté, že Apple přidá do Apple Watch stále více zdravotních funkcí, ale zejména se říkalo, že by mohl získat snímač teploty pokožky. To pravděpodobně nebude v letošním „ Apple Watch Series 7 “, ale může dorazit v roce 2022.

„Packaging Technologies for Temperature Sensing in Health Care Products“ ukazuje, že Apple na senzoru nějakou dobu pracuje. Jedná se o nově odhalenou patentovou přihlášku, která byla původně podána v roce 2019. Pojem Apple Watch není zmíněn v žádném z 8 500 slov aplikace, ani žádný z výkresů není více než obecný. Vedle odkazů na širokou škálu možných aplikací se však patentová přihláška soustředí na nositelná zařízení.

Jeden z důležitých senzorů pro měření zdraví nositele zařízení

„Nositelná zdravotnická zařízení stále více integrují širokou škálu senzorů pro lepší sledování zdravotního stavu uživatelů,“ uvádí. „Teplota kůže je jedním z životně důležitých znaků pro zdraví pacienta.“

Apple říká, že vývoj „obalových technologií, jako je systém v balíčku“, znamená, že je „možné vyvíjet miniaturizované systémy a zařízení“. Tato patentová přihláška popisuje jeden systém a několik variací, které mohou snímat teplotu.

„Například balíčky teplotních senzorů mohou být zajištěny uvnitř (např. uvnitř pouzdra) přenosného elektronického zařízení nebo připevněny k látce nositelného zařízení,“ pokračuje. Patentová přihláška společnosti Apple rozděluje své popisy mezi „balíčky teplotních senzorů, které lze charakterizovat jako vhodné pro dotykové nebo bezdotykové snímání teploty“. Nezdá se však, že by byly úplně jiné. Oba popisují teplotní senzory, je to jen to, že jeden může být na povrchu zařízení, nebo jiný může být do něj vložen dále.

„Vložení převodníku může poskytnout bezpečné mezery,“ říká Apple. „Kromě toho lze mezi snímačem a čipem zajistit krátké a flexibilní směrování pro integraci do různých subsystémů pro bezkontaktní snímání teploty.“

Patentová přihláška se zabývá praktičnostmi toho, jak by povrchový nebo dotykový senzor mohl fungovat a jak vložený mohl snímat teplotní data. Méně se zajímá o to, jak by tyto techniky byly nakonec použity v zařízení, jako jsou Apple Watch, ale uvádí, že je možné vkládání.

„V provozu může být sada teplotních senzorů … umístěna v pracovní vzdálenosti od zdroje, jako je pokožka těla cílového subjektu, což umožňuje konstantní monitorování teploty,“ uvádí patentová přihláška. “Fyzický kontakt mezi zdrojem a snímačem teploty není nutný.”

Detail z patentové přihlášky ukazující jednu konfiguraci balíčku snímání teploty

V případě dotykového senzoru je snadné vidět, že pokožka nositele Apple Watch je vždy v dotykovém kontaktu se zařízením. Ale zadní část Apple Watch je již plná senzorů pro zdraví.

Bez ohledu na to, jak může Apple přidat snímač teploty pokožky, společnost na tom pracuje. V patentové přihlášce je uvedeno pět vynálezců, včetně Kishore N. Renjana a Manoj Vadeentavida.

Jejich předchozí související práce zahrnuje udělený patent týkající se toho, jak zaštítit danou přihrádku nebo modul v elektronickém zařízení, aby bylo chráněno před interferencí prostředí.

Předchozí článek
apple ar

Apple hledá řešení pro chlazení svých náhlavních souprav

Následující článek

iPhone 13 a jeho velký únik. Čekáme 4 varianty a 120Hz displej.

Související články