Displeje budoucích MacBooků Pro by se mohly automaticky naklánět tak, aby vyhovovaly uživateli

Apple chrlí jeden patent za druhým a zdaleka se netýkají jen možných funkcí pro iPhone. Budoucí obrazovky MacBooku Pro se možná budou automaticky naklánět do nejlepšího pozorovacího úhlu. Apple, jak je známo, věnuje velkou pozornost tomu, v jakém úhlu jsou v každém Apple Storu obrazovky jeho MacBooku Pro nakloněny. Jsou umístěny přesně ve správném úhlu, takže je kupující automaticky otevřou do šíře, a tak si začnou vytvářet vztah se strojem. Nyní je však možné, že Apple tento nápad dokonce zahodí ve prospěch obrazovek, které se samy přizpůsobí.

Jak bude tento nápad fungovat?

Když sedíte před MacBookem Pro, může obrazovka rozpoznat, když jste v ergonomicky vhodném úhlu – a když ne. Když nejste, může naklonit obrazovku, aby vám lépe vyhovovala. “Samočinný kloubový mechanismus pro elektronické zařízení,” je nově odhalenou patentovou přihláškou.

Je to nový nápad, ale způsob, jakým je popsán, je velmi známý – protože je to, jako by Apple hledal další využití pro své nejlepší vynálezy. „Systém zpracování může být nakonfigurován tak, aby určoval cílovou polohu pro zobrazovací část,“ říká patentová přihláška, „založený alespoň částečně na umístění objektu na obrázku a způsobí, že ovládací systém aktivuje kloubový mechanismus tak, aby se pohyboval. Zobrazovací část se bude hýbat vzhledem k základní části, z počáteční polohy do cílové polohy.”

“Notebook může dále obsahovat systém zpětné vazby polohy konfigurovaný pro určení skutečné polohy zobrazovací části vzhledem k základní části,” pokračuje.

To vše je dlouhá cesta k popisu toho, co Center Stage již představil na iPadu Pro. To fyzicky nepohybuje obrazovkou, ale sleduje, kde se nacházíte, takže když měníte polohu, pohybuje se čočkou. Existuje také argument, že jak Center Stage, tak tento nový nápad s naklápěcí obrazovkou využívají velmi mnoho patentů a patentových přihlášek společnosti Apple pro Apple AR. Společnost například opakovaně předložila koncepty sledování pohledu.

Tato aplikace dokonce říká, že „systém zpracování konfigurovaný pro určování cílové polohy pro displej“ „alespoň zčástivyužije směr pohledu uživatele a způsobí, že ovládací systém otočí část displeje“.

Jen pro doplnění této představy, že Apple z každého dobrého nápadu vytlouká vše, co může, je v tomto dokonce i prvek technologie Face ID. “Optický snímací systém může zahrnovat projektor konfigurovaný pro promítání vzoru světla na uživatele,” pokračuje patentová přihláška, “a senzor nakonfigurovaný pro snímání alespoň části vzoru světla, které je odraženo uživatelem.”

Navíc všechny nákresy patentové přihlášky ukazují pohled detekovaný kamerou namontovanou přesně tam, kde je nový zářez na víku. Pokud se však obrazovka dokáže takto upravit, když je otevřená, také z toho vyplývá, že by možná mohla něco dělat i při zavření. Ačkoli se patentová přihláška soustředí na to, jak určit správnou polohu pro otevřenou obrazovku, odkazuje také na „techniku automatického otevírání zařízení“.

V této představě by poklepání na víko zavřeného MacBooku Pro nebo možná trojité zaklepání způsobilo, že by se samo otevřelo. Pokud jste se někdy potýkali s otevíráním víka jen jednou rukou, mohlo by se vám líbit toto. Pokud si místo toho myslíte, že Apple zachází příliš daleko se snadným používáním, vzpomeňte si na všechen čas, který zaměstnanci Apple Store ušetřili, když v noci zavírali každé víko. Tato patentová přihláška je připsána čtyřem vynálezcům. Patří mezi ně Qiliang Xu, jehož předchozí udělené patenty zahrnují patent na větší, osvětlené trackpady MacBook Pro.

Předchozí článek

Prototyp Clear AirPods ukazuje vnitřní fungování bezdrátových sluchátek Apple

Následující článek

Apple Car i náhlavní souprava AR mohou čelit dlouhým prodlevám mezi spuštěním a vydáním

Související články