Spekulace: představí Apple na eventu GarageBand pro e-booky?

Apple event se bude konat 19.ledna 2012 a na programu bude vzdělávání. Podle posledních ohlasů bude Apple představovat nástroje pro tvorbu interaktivních knih.

Apple event se bude konat 19.ledna 2012 a na programu bude vzdělávání. Podle posledních ohlasů bude Apple představovat nástroje pro tvorbu interaktivních knih.

Zahraniční servery to nazývají “GarageBand pro ebooky”. Všechny Apple media eventy jsou zahaleny tajemstvím, ale podle serveru Ars Technica se bude jednat o sadu nástrojů od Apple, pomocí kterých se budou vytvářet interaktivní knihy a učebnice. Z předešlých spekulací je velice nepravděpodobné, že by Apple představil nějaký hardware. Půjde spíše o spolupráci s vydavateli knih a nástroje pro tvorbu.

Pokud se zprávy ze serveru Ars Technica nemýlí, může se normální Apple event změnit v důležitý. GarageBand pro snadnou tvorbu interaktivních knih pro každého by mohl změnit elektronické knihy a učebnice. Pokud by byly nástroje dostupné pro všechny, elektronické knihy a učebnice by se rozšířily mnohem více než doposud. Po celém světě najdete obrovské množství iPadů a iPhonů, takže základnu mají knihy už teď ohromnou. Také se spekuluje o podpoře ePub 3 standardu pro iBooks. Už nyní Apple v iBooks podporuje ePub 2.

Na tomto projektu prý Steve Jobs pracoval několik let a byl s ním úzce spojen, podle životopisu od Waltera Isaacsona, prý Jobs věřil, že učebnicový průmysl je zralý ke zničení digitálním obsahem. Na to, jak to všechno bude, si musíme počkat do čtvrtka. Změní Apple interaktivní knihy a učebnice po celém světě?

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Nové hry: Soul Calibur pro iOS a nový díl Angry Birds

Následující článek

Viber: Volejte a pište z iPhone zdarma

Související články

Drums!: na iPhone si zabubnujete jak na sestavu bicích

Každý si už určitě zkusil na svém iPhonu nějakou tu hudební aplikaci… Ať už šlo o Okarínu nebo o Leaf Trombone od společnosti Smule. Na AppStore je nespočet hudebních aplikací, které určitě stojí za pozornost. Já si však vybral jednu a to aplikaci Drums! Je to bezpochyby nejlepší hudební aplikace s velmi kvalitním zvukem. Já sám ji používám jako pravé bubny při nahrávání zvuků v programu pro Mac a PC Mixcraft, ale k tomu se ještě dostaneme.