Slingshot Racing: neobyčejné závody na laně

Konkurence pro DrawRace 2 je na světě a je pěkně silná. Pojďme se podívat na recenzi Slingshot Racing, zvláštních závodů s příjemnou hratelností.
Konkurence pro DrawRace 2 je na světě a je pěkně silná. Pojďme se podívat na recenzi Slingshot Racing, zvláštních závodů s příjemnou hratelností.
První závodní hra Crescent Moon Games vyvinutá pod Snowbolt Interactive. Herní princip je vcelku jednoduchý a stejně jako u This Could Hurt si u ovládání vystačíte s jedním prstem. Jako herní stroj máte k dispozici sáňky s lyžinami a možnost zvolit si jednu ze 4 barev. Závodíte na kluzké závodní dráze a jediná možnost jak zatáčet je “přivázat se”. Ze sáňek vystřelíte tapnutím a držením prstu na obrazovkce lano, které se uchytí na záchytné pilíře v každé zatáčce. Uvázáním projedete zatáčku, pustíte prst a jedete opět rovně. Takto kombinujete nejideálnější délku lana pro co nejrychlejší průjezd zatáčkou.
Hra obsahuje základní módy jako klasický závod s ostatními soupeři, časová kola a sbírání ozubených koleček v časovém limitu, ale třeba i Chomper mód, kde musíte být co nejrychlejší, jinak vás stejně jako ostatní soupeře sežere sáňky-pojídající stroj. Ve hře pro jednoho hráče obsahuje hra celkem 16 úrovní z nichž každá má 4 tratě a u každé nějaký herní mód. Zabavíte se celkem při 64 různých aktivitách, které si můžete odemykat měnou ve hře, což jsou matky (nemyslím ženy 🙂 ). Pokud byste chtěli odemknout všechny úrovně okamžitě, můžete to udělat pomocí In-App nákupů za 40Kč.
Slingshot Racing má i multiplayer, bohužel jen lokální. Na jednom zařízení si může zahrát 1 až 4 hráčů. Vybrat si můžete ze tří obtížností umělých závodníků a závodit můžete na všech tratích ve hře na 5, 10, nebo 15 kol.

Hodnocení

Nevýhody na první pohled neuvidíte, ale po chvíli vás začnou otravovat delší přechody mezi sekcemi v menu a náročnost časových tratí oproti soupeření s protivníky. Nesmíme také zapomenout na chybějící internetový multiplayer. Na druhou stranu hra přichází s úplně novým herní stylem, který se hned tak neokouká, dokáže díky lokálnímu multiplayeru potěšit vás + další tři přátele a to nejen díky příjemné hratelnosti, ale i kvůli krásné a propracované grafice.
Jako iOS universal stojí hra nyní 2,39€ a rozhodně stojí za vyzkoušení. Pokud se vám alespoň trochu zalíbila, tak neváhejte a kupujte. Za 60Kč dostanete pěknou porci zábavy, kterou snad podpoří budoucí updaty s novými úkoly a tratěmi.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Yw1VD58aAtw[/youtube]

4 comments
  1. Právě jsem zakoupil, avšak za 2,39. I tak je to ale dobrá hra…

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

QuickCal Mobile: tvorba nových událostí v mžiku

Následující článek

E3 2012: šťavnaté herní novinky pro iOS

Související články

Trainyard: logická hra pro milovníky vlaků a kolejí

Občas se stane, že různá nádraží jsou postavena tak nešikovně, že nějak smysluplně je propojit kolejemi může být velmi těžký oříšek. O to spíš, pokud ještě po kolejích jezdí vlaky různých barev, které musíte spojovat, kombinovat, přebarvovat a já nevím co ještě. To se však na normální železnici stát nemůže, a tak je tu od toho hra Trainyard - pokud máte rádi logické hry a vše kolem železnice, je pro vás tato hra jako stvořená.