Představení 5 kvalitních objektivů pro iPhone

Milovníci focení velmi dobře vědí, že když chtějí vytvořit pěknou fotografii, tak jim k tomu nestačí pouze kvalitní CCD čip, ale také dobrá optika. Majitelé iPhonů mají nyní možnost investovat do objektivů pro jejich telefony. My si ukážeme pět objektivů, které v dané cenové kategorii patří k těm nejlepším na trhu.

Milovníci focení velmi dobře vědí, že když chtějí vytvořit pěknou fotografii, tak jim k tomu nestačí pouze kvalitní CCD čip, ale také dobrá optika. Majitelé iPhonů mají nyní možnost investovat do objektivů pro jejich telefony. My si ukážeme pět objektivů, které v dané cenové kategorii patří k těm nejlepším na trhu.

Objektivy se pro iPhone zakupují zpravidla v sadě, lze je zakoupit i odděleně, ale když už se pořizuje optická technika, tak je ideální mít po ruce celý set, který dokáže uspokojit i ty největší nároky. Výrobců objektivů je pro iPhone velké množství, pro laika může být složité si vybírat mezi desítkami možností, tak jsme vám výběr zúžili tím, že jsme vám připravili žebříček 5 nejlepších setů objektivů pro iPhony. Neposuzovala se zde pouze kvalita, ale vzali jsme v potaz také cenu, kompatibilitu a snadné ovládání.

Photojojo

Orientační cena: 980 Kč

Výhody: Sada je levná a obsahuje celkem 4 objektivy, od makra až po teleobjektiv.

Nevýhody: Není zde žádné pouzdro pro snadné držení, takže pro detailní fotky je potřeba stativ.

Verdikt: Jednoduchý a kompatibilní set za skvělou cenu

 

Olloclip

Orientační cena: 1400 Kč

Výhody: Všechny čočky jsou zabudované v jednom nástavci, takže stačí po kapsách nosit jen tento objektiv.

Nevýhody: Chybí teleobjektiv.

Verdikt: Snadné použití i celková velikost jsou důvodem, proč říci tomuto modelu ano.

Phocus 3 Lens

Orientační cena: 2000 Kč

Výhody: Velmi odolné a snadno nastavitelné pouzdro.

Nevýhody: Chybí objektiv typu “rybí oko“.

Verdikt: Tento objektiv je zcela ideální pro začínající fotografy.

Phocus 2 Lens

Orientační cena: 1890 Kč

Výhody: Odolné pouzdro objektivu je vyrobeno z kvalitního plastu.

Nevýhody: V balení jsou pouze 2 objektivy.

Verdikt: Pokud nepotřebujete teleobjektiv, ani rybí oko, tak je tento objektiv ten pravý.

 

Turtle Jacket TJ01

Orientační cena: 3000 Kč

Výhody: Obsahuje adaptér pro využívání všech DSLR objektivů.

Nevýhody: Je nekompatibilní s iPhone 5.

Verdikt: Jedná se o kvalitní objektiv pro fotografy všech kategorií.

 

166 comments
  1. Super, díky za rady, ale odkud teda víte, že jsou kvalitní a hlavně, kde je sehnat? Nějak to dle Heureky ani Zboží.cz nikde v ČR není…

    1. České e-shopy bohužel nemají příliš široký výběr objektivů, proto nezbývá nic jiného než nakupovat v zahraničí. Třeba přes eBay…

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Vítejte na novém iPhoneTips.cz

Následující článek

Sometimes You Die jako lék pro vaše temné myšlenky

Související články

Nuu Mini Key: Hardwarová klávesnice pro iPhone 4

Na berlínském veletrhu IFA byla představena zajímavá QWERTY klávesnice pro iPhone 4, kterou chce výrobce uvést na trh ještě do konce roku pod názvem Nuu Mini Key za cenu pohybující se okolo 60 USD (zhruba 1 150 Kč). Koukněte na fotky tohoto zajímavého gadgetu.

Race After 1977: Adrenalinové závody se skvělou grafikou

Máme pro vás tip na novou závodní hru, která se před několika dny objevila v App Store. Race After 1977 se odehrává v post-apokalyptickém světě, kde na vás čeká 10 různých tratí rozdělených do pěti prostředí. Hra nabízí velmi pěknou 3D grafiku s detailními texturami prostředí a vozidel, navíc nechybí celá řada efektů, které zážitek z hraní ještě více umocňují.

Hry na iPhone: Prečo sú úspešné?

Pred pár dňami som s mojim kamarátom (uživateľom iPadu) viedol rozhovor, v ktorom sme rozoberali, prečo sú hry na iPhone/iPod/iPad také úspešné. To, že úspešné naozaj sú, myslím nemá cenu ani rozoberať, veľmi jasne o tom hovorí reč čísel: obrovský počet hier v AppStore, ktorých sa predali desiatky milióny kusov a ktoré svojim developerom (a samozrejme aj Applu) zarobili desiatky miliónov dolárov. Čo sa teda skrýva za úspechom týchto hier?