Flick Champions: lahůdka pro všechny sportovce

Recenze hry Flick Champions, která nabídne rovnou osm sportů, jež vás zabaví na dlouhé a dlouhé hodiny.

… a mezi sporty řadím i takzvaný “gaučing”, velice oblíbený a rozšířený sport, jehož já sám jsem velikým příznivcem. Díky této hře totiž nebudete muset opustit teplo svého pokoje, abyste si mohli zahrát celkem osm různých sportů – a to všechno s nadšenými diváky, turnaji a velice pěknou grafikou, která jako by z oka vypadla hře Minigore.

V této hře si vlastně užijete i trošku “RPG”, protože po spuštění budou odemčeny pouze první čtyři sporty – a to fotbal, tenis, basketbal a hokej. Díky získaným zkušenostem později odemčete bowling, lukostřelbu, minigolf a americký fotbal. Samozřejmě si můžete kdykoliv za 79 centů koupit “unlock” všech sportů, ale kdo by z toho potom měl radost?

U každého sportu si můžete zahrát jak exhibici, tak také jeden ze tří turnajů. Začnete samozřejmě tím amatérským a budete postupovat dále do dalších turnajů, které mají pozměněná pravidla – tak například zatímco v nejjednodušším fotbalovém turnaji budete mít na “kop” neomezeně času, tak v tom nejtěžším to budou pouhopouhé dvě vteřiny. Hra pamatuje i na ty, co rádi odemykají nový obsah, a za zkušenosti vás odmění například novými míči či podobnými věcmi – pokud tedy budete chtít, není problém si zastřílet na terč vidličkou nebo si zahrát tenis s ohryzkem od jablka.

Každý sport je specifický a já se tady zmíním pouze o třech, které mi přijdou tak nějak prozatím nejzábavnější – půjde o fotbal, bowling a lukostřelbu. Fotbal je udělaný tak, že nejde o nějakou bezhlavou akci, ale zčásti o strategii – na hřišti jsou rozmístění ne příliš pohybliví hráči, mezi kterými “švihem” prstu přesunujete balón. Chce to opravdu velkou citlivost, protože sebemenší chyba může vést k tomu, že vás soupeř potrestá gólem. Jedná se prakticky o obdobu deskového fotbalu s “cvrnkacími” hráči, ovšem velice zábavnou.

U bowlingu nečekejte nic překvapivého, protože budete intuitivně opět švihem prstu házet koulí a snažit se sestřelit co nejvíce kuželek. Nebudu zde složitě vysvětlovat pravidla, pouze řeknu, že to je těžší, než to vypadá. Zpočátku jsem trefoval pouze postranní “rigól”, ale po chvilce cviku se objevil i nějaký ten strike. I přesto, že bowling není nijak složitý, je to docela velká zábava.

No a co se týče lukostřelby, tak zde budete muset zapojit o trošku více mozkových závitů než při předchozích sportech. Do střílení vám totiž bude samozřejmě foukat proměnlivý vítr, se kterým bude třeba se vypořádat nejen správným směrem, ale také silou. Trefit žlutý střed terče bude proto chtít opravdové umění.

Skvělé na hře je to, že si můžete všechny sporty zahrát na jednom iPadu či iPhonu se svým kamarádem či kamarádkou, což vám jistě vystačí na nemálo hodin zábavy. A pokud by vás to snad přeci jen bavit přestalo, můžete se snažit získat všechny možné achievementy.

Flick Champions je hrou, která mě hodně příjemně překvapila. Z možná nudně vypadajících aktivit vytvořila opravdovou zábavu, která je jednak nekonečná a jednak vám nabízí výzvy v podobě odemykání dalšího obsahu. Fakt, že je možné hrát “hot seat” multiplayer a také to, že je hra universal app, z ní dělá titul, který by neměl chybět v iPhonu či iPadu žádného pořádného hráče. Sám dávám 80%. Hru jsem hrál ve verzi 1.0.

Flick Champions HD – 2,39€ – App Store link (iPhone/iPad)

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

In-počasí: mějte počasí ve vašem městě vždy v kapse

Následující článek

20 Minute Meals: vařte s Jamiem Oliverem rychle a chutně

Související články