iStudiez Pro: šikovný pomocník pro studenty

Školní rok už zase začal a studenti se znovu musí ponořit do knih. Jako student si musíte zorganizovat plno věcí. Nešlo by s tím nějak pomoc?

Školní rok už začal a studenti se znovu musí ponořit do knih. Jako student si také musíte zorganizovat plno věcí. Nešlo by s tím nějak pomoc?

Třeba se vám bude hodit aplikace iStudiez Pro, školní plánovač dostupný pro Mac, iPad a iPhone. Aplikace se z těchto platforem vzájemně pomocí cloudu synchronizují, takže ať už jste kdekoli, máte ta nejčerstvější data.

Funkčnost

Celá aplikace se soustředí okolo hodin a rozvrhu. Jednou z nejdůležitějších funkcí je Plánovač, který vám umožní si zadat váš rozvrh hodin a semestry. U jednotlivých předmětů si můžete nastavit údaje, jakou jsou délka, časy, místo, poznámky a profesora. Můžete nastavit i typ hodiny, například seminář, přednáška, praktika a další. Můžete si zapsat i prázdniny. Aplikace také dokáže vytáhnout data ze zabudovaného kalendáře. Denní a týdenní pohled, který je zpracován ve stylu knihy, vám velice hezky a efektivně zobrazuje váš rozvrh a určitě vám pomáhá zorganizovat den. Nejenomže vám ukáže, jaké hodiny máte, ale také označí ty, které jsou jako další na řadě a schová ty, na kterých už jste byli.

Vedle této stránky se nachází seznam úkolů. Ty si můžete nastavit k již vytvořeným hodinám, což vám usnadní práci, a můžete si u nich nastavit datum splnění, prioritu nebo připomínku. Také sem můžete zahrnout partnery z vašich kontaktů, pokud se jedná o skupinovou aktivitu. Úkoly také podporují push notifikace. Úplně vpravo se vám zobrazí měsíční kalendář. Pod každým dnem vám podle počtu teček iStudiez sdělí, kolik hodin máte.

Design

Vzhled iStudiez Pro se odchýlil od původních Apple aplikací jako je kalendář, přesto je čistý, svěží a hlavně, funkční.  Design je vytvořen tak, aby na iPadu evokoval vzhled knihy. IPhoní verze kvůli menšímu displeji tolik vychytávek nemá, ale přesto vypadá také perfektně. Kombinace dřeva, vzhledu knihy, a pozadí školní tabule vám hned připomene, že jde o školní aplikaci.

Další funkce

V nastavení aplikace můžete změnit další chování aplikace. Například fráze, které se zobrazí, když splníte všechny úkoly nebo když jsou prázdniny. Také si můžete zapnout funkci známek. S ní si můžete u každého úkolu, který splníte, zadat známku ve vámi vybrané stupnici hodnocení (procenta, písmena a body). Pokud chodíte na hodiny, kde se výsledná známka počítá podle poměru známek z jednotlivých oblastí, můžete to nastavit. Takže pokud například domací úkol tvoří 30% známky a zkouška 70%, iStudiez vypočítá pravděpodobnou známku podle algoritmu, který tento poměr vezme v úvahu. V nastavení také můžete nastavit zálohu dat, která se vám přes email odešle. Po otevření přílohy se data automaticky do iStudiez nakopírují.

Závěr

iStudiez Pro je tedy perfektně navrženou aplikací se skvělým designem a funkčností. Ať už na iPadu nebo iPhonu svojí roli plní dokonale.  Aplikace má pouze 2 nevýhody. Je orientována na vysokou školu a pokud chcete pouze úkolník a rozvrh hodin, tak je iStudiez Pro možná až příliš funkcemi nabitá aplikace. Aplikace stojí pouhých 2,39 € a je univerzální, takže cena určitě problémem není. V AppStoru si můžete stáhnout i omezenou verzi zdarma, která má však některá omezení (například můžete zadat pouze jeden semestr). Mac verze, která je dostupná za 7,99 €, by měla poskytovat všechny funkce a ještě něco navíc, ale to tématem recenze není.

iStudiez Pro – 2,39 € – AppStore link (Universal)

iStudiez Lite – zdarma – AppStore link (Universal)

2 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Jetpack Joyride: další pecka od tvůrců hry Fruit Ninja

Následující článek

Brašnička: naučná a zábavná hra pro předškolní děti

Související články