Sometimes You Die jako lék pro vaše temné myšlenky

Většina her je vytvořená za účelem příjemné zábavy a rozptýlení, to ovšem nemusí být pokaždé to pravé, obzvláště pokud se nás chopí ponurá nálada a chceme své myšlenky orientovat na zábavu ve stejném stylu.

Většina her je vytvořená za účelem příjemné zábavy a rozptýlení, to ovšem nemusí být pokaždé to pravé, obzvláště pokud se nás chopí ponurá nálada a chceme své myšlenky orientovat na zábavu ve stejném stylu.

Pro milovníky morbidních žánrů se nabízí depresivní, téměř až k dokonalosti dovedená, hra s příhodným názvem Sometimes you die, neboli česky, Občas zemřeš. V běžném životě je smrt strašnou událostí, ve hře se s ní setkáte na každém kroku. Základem této hry je temné prostředí, proto vývojáři vsadili na kombinaci černé, bílé a odstínů šedi.

Jedná se o zábavnou plošinovku, kde hlavním hráčem je kostka, obyčejná kostka, která čelí nástrahám v podobě unikátního prostředí s aktivními i pasivními nástrahami a celou řadou funkčních prvků. Ačkoliv jde o 2D počin, tak je hra vysoce návyková a hráčům nabídne to pravé rozptýlení i díky prostředí, které je lemované citáty a výrazy, jenž mají blízko ke smrti. Uživatel musí řešit nástrahy i hádanky, mnohdy jsou natolik komplikované, že je nelze zvládnout napoprvé.

Je téměř nemožné ve hře alespoň několikrát nezemřít. Umírat se zde bude u mnoha nástrah, na které se lze nabodnout, nebo které kostku zkrátka zabijí. Po zabití se uživatel objeví kousek před nástrahou, která ho zabila a mrtvé tělo lze použít jako platformu, pro bezpečné překonání překážky. Levely není nutné opakovat celé, uživatel se tak zbaví zbytečného rozčilování a naplno si vychutná atmosféru hry. Hra je ideální zábavou i pro uživatele, kteří si v tomto žánru příliš nelibují. Ze hry není úniku, pokud si připadáte sami jako ve vězení a trpíte depresemi, tak Sometimes you die může být ventilem, který vám pomůže uvolnit váš přebytečný vztek a frustraci.

Ovládání hry není složité, ale občas budete mít problém odhadnout skok na římsy, převisy a skoky mezi funkčními nástrahami. Nápisy na zdi vás chvílemi pobaví svojí ironií, chvíli z nich budete v depresi a chvílemi se dostanete sami do sebe. Hra vypadá na první pohled lehce retro, ovšem mezi uživateli se stala number one v mnoha ohledech. Hra je oddychového charakteru, ale vyžaduje plné soustředění, pokud se na nějaké překážce nahromadí příliš mrtvol sebe sama, tak se přes překážku už nedostanete. Sometimes you die není zdarma, stojí 2 dolary, ale jedná se o natolik povedený počin, že si hra zaslouží, aby se zobrazila na vaší obrazovce.

Sometimes You Die – AppStore link

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Představení 5 kvalitních objektivů pro iPhone

Následující článek

Bezdrátové nabíjení iPhone s WiQiQi i5

Související články

Paper: nápady začínají na papíře

Není moc aplikací, které by vás odrovnaly předváděcím videem a tento pocit se ještě mnohonásobně prohloubil s používáním aplikace. Naposledy to dokázala aplikace Clear. Nyní přichází Paper, dokonalé kreslení a malé poznámky pro váš iPad.