Pozoruhodné gadgety, které si zamilujete

Gadgety dělají z iPhonů neobyčejná zařízení, která nám mohou posloužit snad ve všem. Trend startupů se ve velké míře opírá právě o gadgety kterých každý týden vzniká nespočet, aby si proklestily cestu na světový trh elektroniky. Ukážeme si výběr těch nejlepších z uplynulého týdne. Doufám, že vás dnešní výběr zaujme, vybral jsem netradiční gadgety, na které jste jistě ještě nenarazili.

Flir ONE

Pod tímto jednoduchým názvem se skrývá důmyslný termometr, tedy zařízení, které snímá tepelné záření a v barevném spektru vám ho prezentuje přímo na displeji. Vy na něm můžete sledovat teplá a studená místa v domě, venku a kdekoliv jinde. Pokud se s ním projdete po domě, můžete přehledně sledovat, kde vám uniká teplo, případně, kde se schovává vaše kočka. Jeho použití se nevztahuje jen na dům, můžete s ním venku pořizovat snímky termálních panoramat nebo dokonce pořizovat snímky stejného místa v nastaveném časovém horizontu. Zařízení je velmi pokročilé a překvapí vás jeho minimální rozměry. Počítejte zde ovšem s vyšší cenou, která překračuje 6 tisíc korun.

Oficiální stránky výrobce

Kenwood DDX9902S

Toto zařízení bych mohl nazvat autorádiem, ale blíže má spíše k počítači, než k rádiu. Jedná se o jedno z nejlepších autorádií na trhu, které se může pochlubit displejem o úhlopříčce 6,95 palce. Co je na ně zvláštního? Na rozdíl od podobných zařízení, je toto určeno výhradně pro iPhone, snadno ho s ním spárujete a můžete na něm přehrávat hudbu nebo i filmy z iPhonu. Kromě základních funkcí rádia a přehrávače je to také důmyslné GPS zařízení, na kterém můžete rozjet celou řadu pokročilých aplikací a funkcí. Základem je například parkovací asistent, ovládání klimatizace, možnost volání a další vychytávky. Za tento poklad dáte necelých 20 tisíc korun. Je sice dražší, ale díky svým funkcím se stane snadno nedocenitelnou součástí vozu.

Oficiální stránky výrobce

USBFever

U aut ještě zůstaneme. Pokud nepatříte mezi lidi, kteří vypláznou 20 tisíc za hypermoderní rádio, máme pro vás alternativu za 9 dolarů. Jedná se o transmitter FM frekvence, který jednoduše píchnete do telefonu a i se svým středověkým autorádiem si poslechnete pecky ze svého iPhonu. Jak je to možné? Transmitter vytváří velmi čistou FM frekvenci, kterou vaše autorádio zachytí do vzdálenosti 10 metrů. Jedná se o čistý a silný signál, na základě kterého vám autorádio přehraje vaší muziku velmi kvalitně. Už se nemusíte spoléhat na radiostanice se samými reklamami a starými fláky. Tento malý doplněk se spojuje přes audio a HDMI konektor současně, jeho zapojení je rychlé a nenáročné. Tento gadget ani není nutné instalovat, funguje okamžitě po propojení.

Oficiální stránky výrobce

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Inteligentní žárovky dokáží přehrávat hudbu

Následující článek

Prázdninové aplikace, se kterými se nudit nebudete

Související články

Nové Macy: Porovnání a test výkonu nových modelů 2010

Jak jsme vás již informovali v článku o Magic Trackpad, Apple 27. července uvedl v Apple Store nové iMacy s procesory i3, i5 a i7, upgradoval Mac Pro se 4 i 6 jádrovými Xeony, nebo už dřív inovoval Mac Mini do opravdu atraktivního domácího počítače. Podívejte se na přímé hardwarové porovnání nových modelů 2010. V grafu najdete také porovnání výkonu některých modelů!