V iPhonu 15 Pro se dočkáme periskopové čočky

Analytik Ming-Chi Kuo podpořil předchozí zprávy o tom, že Apple přidal do iPhonu periskopickou čočku, s dalšími informacemi o dodavatelském řetězci a předpovědi. Termín periskop označuje mechanismus, který umožňuje čočce se skládat. To dává iPhonům výrazně větší optický zoom, aniž by potřebovaly tlustší telefon. O Applu se dlouho šuškalo, že plánuje přidat periskopickou čočku do řady iPhone 15, ale vyskytly se problémy.

Jaký problém musel Apple řešit?

Klíčovým problémem bylo, že Samsung vlastní patenty na tuto technologii a Apple údajně chce tuto společnost vyloučit ze svého dodavatelského řetězce skládacích fotoaparátů se zoomem. Apple proto hledal alternativní dodavatele. Podle Ming-Chi Kua se nyní očekává, že Apple bude přínosem pro více dodavatelů kamerových komponent.

“Kompletní periskopický modul čočky obsahuje čočku s vysokým ASP 1G2P, dva hranoly s vysokým ASP a tubus čočky,” píše Kuo ve svém úplnějším příspěvku na Medium. “Materiály s vysokým ASP jsou klíčem ke zvýšení výstupní hodnoty.”

“Dodavatel objektivů společnosti Apple bude poprvé poskytovat složitější montážní služby,” pokračuje, “takže Largan a Genius rozšiřují své výrobní kapacity v Taichungu a Xiamenu, aby splnili tuto objednávku.”

ASP je průměrná prodejní cena a v tomto případě si Kuo myslí, že náklady jsou problémem pro Apple a pro jeho dodavatele. “Pokud počáteční výnos není dobrý, ASP může být dokonce až 60-70 USD (USD) nebo více,” říká.

To je jeden z důvodů, proč Apple podle Kua nyní spolupracuje s pěti dodavateli na získání periskopové čočky a souvisejících funkcí. Je to pravděpodobně také jeden z důvodů, proč bude objektiv zpočátku omezen na iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max.

Také říká, že dodavatelé budou později „těžit z více modelů iPhone 16 využívajících periskop a další vylepšení zadní kamery“. Zdá se, že analytik Kuo přestal psát své předchozí zprávy pro investory kolem března 2022 a zpočátku začal tweetovat své předpovědi. V poslední době používá Twitter k titulkování úplnějších zpráv, které zveřejňuje na médiu.

Tweety a zprávy se liší mezi konkrétními informacemi, které obdržel od dodavatelského řetězce, a jeho vlastní domněnkou založenou na předchozích výrobních cyklech. Tento nejnovější se zdá být mixem těchto dvou, se specifiky výrobců komponentů, ale spíše předpokladem o časovém horizontu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Předchozí článek

Apple se v nových reklamách zaměřil na odolnost iPhonu 13

Následující článek

Inženýr dokázal umístit port USB-C do vlastního nabíjecího pouzdra AirPods

Související články

iOS 4.1: Nová verze je ke stažení!

Apple právě vydal novou verzi iOS 4.1, která by měla vyřešit problém pomalého iPhone 3G, přidat HDR fotoaparát a mnoho dalších novinek, o kterých jsme vám již psali. Připojte svůj iPhone, pusťte iTunes, updatujte a napište nám do komentárů vaše první poznatky s iOS 4.1!

Velké změny: Apple opouští Scott Forstall a John Browett

Apple včera večer zveřejnil tiskovou zprávu, která k velkému překvapení informuje o odchodu senior víceprezidenta Scotta Forstalla, který do současnosti vedl iOS divizi, a také Johna Browetta, ředitele maloobchodního prodeje. Pracovní úkoly, které tito manageři vykonávali, si rozdělí ostatní členové představenstva Jony Ive, Bob Mansfield, Eddy Cue, Craig Federighi a Tim Cook.

Reportáž: Jak vypadalo zahájení prodeje iPhone 4 v ČR!

Už je to tady. 26.8.10 a iPhone 4 se začíná prodávat v České republice, a já chci být mezi prvními šťastnými majiteli. Dlouho jsem na tenhle den čekal, a mnoho si protrpěl (více na konci článku), příjemné ceny, které tuzemští operátoři nasadili, mě však jen utvrdili, že koupit iPhone 4 v Česku a ne v cizině bude nakonec asi nejlepší.