Inteligentní žárovky dokáží přehrávat hudbu

O tom, že žijeme v pokrokové době, nás sice dění ve světě příliš nepřesvědčuje, ovšem vynálezy inovativních startupistů ano. Jedním z nejnovějších hitů je žárovka, která umí přehrávat hudbu. Pokud si říkáte, že je to nesmysl, tak není. Žárovka již existuje a ke svým zákazníkům se může dostat již příští rok. Nejlepší skutečností této žárovky je to, že ji lze ovládat prostřednictvím telefonu.

Inteligentní žárovka má jednoduchý název, Twist. To proto, že ji stačí jen našroubovat do jakékoliv objímky v domě a žárovka bude připravena k použití. Jedná se o LED žárovku, takže je dlouhá životnost zaručená. Žárovka vzdáleně připomíná běžnou žárovku a je od nerozeznání od moderních LED žárovek, tedy až na kulatý repráček, který je zabudovaný přímo v jejím středu.

Nejedná se o žádný slabý audiosystém, ale o opravdu kvalitní reproduktor, který je schopný nahlas a kvalitně přehrávat vše, co si v něm pustíte. Základem žárovky je její spojení s iPhonem. Propojení probíhá prostřednictvím stejnojmenné aplikace Twist, která se jednoduše nainstaluje a pak lze jejím prostřednictvím žárovku ovládat.

Velmi zajímavé je, že lze ovládat jak hudbu, tak i samotnou intenzitu osvětlení. Skrze telefon si tedy můžete libovolně regulovat světlo v místnosti třeba i z gauče nebo z postele, aniž byste museli vstávat. Pokud vám to zpočátku připadalo jako nesmysl, zřejmě už tušíte, o jak pokrokový vynález se jedná. Můžete si sestavit třeba i playlist, který vám bude vaše žárovka přehrávat. Přes den si můžete pustit energickou hudbu a pokud budete čekat návštěvu vašeho protějšku, můžete si nastavit například tlumené osvětlení a romantickou hudbu.

Hrající žárovky každého oslní a vypadá opravdu zajímavě, když vám prastará lampa začne najednou hrát. Jistě by se toto dalo využít jako zajímavý kanadský žertík. Pravděpodobně vás zajímá cena, žárovka Twist je v předprodeji za 249 dolarů, tedy za cenu kolem 5 tisíc korun. Pokud vám to přijde mnoho, tak vás může utěšit fakt, že nedostanete jednu, ale rovnou 3 žárovky. Pokud si je rozmístíte po domě, tak se sesynchronizují a vytvoříte tím kvalitní prostorový zvuk, který si jistě užijete. Oficiální stránky výrobce jsou ZDE.

Předchozí článek

Zaměřeno na pouzdra, jaká jsou nejlepší?

Následující článek

Pozoruhodné gadgety, které si zamilujete

Související články

Apple: nově největší výrobce smartphonů, nyní předstihl i Nokii

Applu se daří jeden úspěch za druhým. Jinak už se snad ani nedá vysvětlit, že za pouhé čtyři roky se mu podařilo se vyšplhat až na tu nejvyšší příčku v prodeji smartphonů na světě. Jeho konkurent, který byl ještě v prvním kvartálu stále na prvním místě, Nokia, se nyní potýká s finančními problémy a její prakticky jedinou nadějí je nový systém Windows Phone 7 s kódovým označením Mango.

Apple MacBook Air: Recenze nového modelu 2011

Už od pátku mám příjemnou povinnost testovat nový MacBook Air 13,3", který mě svou Unibody konstrukcí přesvědčil, že je čas na upgrade stávajícího MacBooku Pro z roku 2008. Zda jsem udělal dobře, nebo svých 30.690 Kč investoval špatně, se dozvíte v této recenzi.