iPhone 4S: zájem je zřejmě opět větší než u předchozí generace

Negativní předpovědi škarohlídů se zřejmě nenaplnily, protože Apple se opět setkává s obrovský zájmem o svůj nový iPhone 4S, kterého se zřejmě na začátku prodá ještě víc kusů než minulé generace.

Nový iPhone 4S, který byl odhalen teprve před pár dny, má za sebou první dny předprodeje a, světe div se, zájem je pravděpodobně opět ještě o něco větší než u předhozího modelu, tedy iPhonu 4. Konkrétních čísel sice ještě moc k dispozici není, nicméně americký operátor AT&T již oznámil, že během prvních 12 hodin prodal 200 tisíc kusů.

Jen pro srovnání, u minulé generace se prodalo celkem 600 tisíc kusů, jenže to bylo za prvních 24 hodin (tedy dvojnásobný čas) a u všech operátorů a ve všech zemích, ve kterých předprodej toho dne začal, tedy v USA, Japonsku, Velké Británii, Německu a Francii. Tento rok se za prvních 12 hodin jen u jediného amerického operátora (iPhone 4S je na rozdíl od předchozí generace možno pořídit a provozovat u dalších dvou amerických operátorů) prodalo 200 tisíc kusů, což značí, že poptávka bude o poznání větší, ne-li dokonce dvojnásobná. Jen pro zajímavost – iPhonů 4 se údajně první den prodalo 10x více než za stejnou dobu iPhonů 3GS.

Předprodej začal ve Spojených státech nezvykle ve tři hodiny ráno a i přesto se někteří ke svému vysněnému iPhonu dostali až na několik desítek minut, ne-li hodin. Zájem byl tak obrovský, že jen pár hodin se ve všech ostatních zemích kromě USA dostupnost posunula na 1-2 týdny (a to u všech dostupných modelů) – a ani Spojené státy poptávku nevydržely a po 24 hodinách jsou také na 1-2 týdnech, což znamená, že Apple zřejmě vyprodal svoje prvotní zásoby. Web amerického operátora Sprint dokonce označil nejnižší 16GB model za úplně vyprodaný. Pro srovnání: iPad 2 se po čtyřech dnech prodeje dostal na hodnoty 4-5 týdnů a dvacetičtyřhodinové dostupnosti dosáhl až po zhruba pěti měsísích. Doufejme tedy, že se Apple z této situace poučí.

Je nutno ještě vzít v potaz to, že zatím jde pouze o internetový obchod. Jakmile se iPhone 4S začne 14. října prodávat i v kamenných obchodech, můžeme opět očekávat několikahodinové fronty a lidé kempující před obchody. Je otázka, jaká bude dostupnost iPhonu 4S, jakmile se 28. října začne prodávat v České republice. Očekával bych ale situaci podobnou iPadu 2, kdy bylo do ČR v první várce dovezeno pouze několik desítek až stovek kusů.

Update: Apple právě tiskovou zprávou oznámil, že za první den prodal více než 1 milion kusů nového iPhonu 4S, což je o 400 tisíc kusů více než u předchozí generace – díky tomu se iPhone 4S stává z pohledu prvního dne nejúspěšnějším Apple produktem v historii společnosti.

345 comments
  1. neuveritelne ! kazdym modelom sa to stupnuje… apple ma skutocne kvalitnu strategiu, ked dokaze za jeden den urobit taku trzbu. A som rad, ze aj napriek Jobsovej smrti zaujem neklesol – este stupol. Kazdopadne, uz teraz horim nedockavostou (upgradujem z 3G) :))

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Apple: nikdy neodvysílaná reklama se Stevem Jobsem

Následující článek

Jelly Defense: želé je zpátky a v plné síle

Související články

Nové Macy: Porovnání a test výkonu nových modelů 2010

Jak jsme vás již informovali v článku o Magic Trackpad, Apple 27. července uvedl v Apple Store nové iMacy s procesory i3, i5 a i7, upgradoval Mac Pro se 4 i 6 jádrovými Xeony, nebo už dřív inovoval Mac Mini do opravdu atraktivního domácího počítače. Podívejte se na přímé hardwarové porovnání nových modelů 2010. V grafu najdete také porovnání výkonu některých modelů!