Policie zatkla násilníka, když chtěl použít AirTag pro sledování své oběti

Když AirTagy přišly na trh, řada lidí se obávala, že by mohly být zneužity k pronásledování lidí. Tato obava se už mnohokrát proměnila v realitu. Jeden z případů se nedávno odehrál v USA. Muž z Connecticutu byl zatčen poté, co ho policie viděla, jak se pokoušel použít Apple AirTags ke sledování auta oběti.

Stalker neunikl trestu

Zatímco se Pensylvánie snaží stát se prvním státem se specifickou legislativou pro AirTagy, policie zatkla obyvatele Connecticutu, který byl obviněn z těžkých zločinů, včetně pronásledování prvního stupně. Podle CT Insider byl 30. ledna 2022 27-letý Wilfred Gonzalez obviněn ze stalkingu, navíc porušení ochranného příkazu a přestupek narušení veřejného pořádku.

Místní policie ve městě Waterbury uvedla, že byli vysláni po „nahlášeném domácím sporu“. Vyšetřovatel na místě „objevil, že obviněný umístil sledovací zařízení… do vozidla oběti“.

I kdyby pachatel nebyl svědkem, preventivní metody společnosti Apple proti stalkingu by oběť varovaly. Po určité době se na iPhonu oběti zobrazí upozornění, že ji AirTag sledoval.

Pokud má oběť místo toho Android, pak by na obrazovce nebylo stejné upozornění. AirTag sám však začne vydávat poplach poté, co byl na nějakou dobu oddělen od svého majitele.

Oběť pak může zkontrolovat AirTag tak, že podrží svůj iPhone nebo Android telefon s nainstalovanou aplikací vedle něj. Odkaz na obrazovce je pak přesměruje na stránky Apple, kde je uvedeno sériové číslo AirTagu.

Na žádost úřadů Apple oznámí, kdo je registrovaným vlastníkem AirTagu. Gonzalez byl propuštěn na kauci ve výši 10 000 dolarů a příští návštěvu soudu má 30. března. Apple AirTags již od začátku obsahovaly funkce proti pronásledování. Byly dokonce nápomocné při prevenci krádeží auta.

Předchozí článek

Apple AR bude potřebovat stejnou nabíječku jako MacBook Pro

Následující článek

Apple chce zmenšit MacBook Pro odstraněním mřížek reproduktorů

Související články

Stream.cz brzy na AppStore: iPhone verze české internetové TV

Dnes stránka iPhoneTips.cz na Facebooku překonala hezkých 8.000 fanoušků, za což všem našim čtenářům velice děkujeme! Přinášíme vám jako jediní exkluzivní obrázky z připravované aplikace pro iPhone, která vám umožní přehrávat videa z největšího českého videoserveru Stream.cz podobně jako známá iOS aplikace YouTube.

Černý pátek: letos 23. listopadu, tradičně ve znamení Apple produktů

Pokud v poslední době zvažujete koupi některého z výrobků Apple, máte čas do pátku tohoto týdne svou objednávku pořádně promyslet... Ptáte se proč zrovna do pátku? Protože společnost Apple každoročně v rámci tzv. Black Friday, tedy "Černého pátku", pořádá slevovou akci na své produkty. Vězte, že částka, kterou můžete ušetřit, není zanedbatelná!