Nové video “Today at Apple” vám ukáže, jak v noci pořizovat krásné fotky

V novém videu nahraném na YouTube se společnost Apple spojila s fotografkou Marií Laxovou, aby předvedla kreativní způsob používání funkce nočního režimu iPhonu. Ve videu jsou Landon, kreativec z Apple Grand Central v New Yorku, a Maria Lax, finská fotografka známá svými mystickými, neskutečnými nočními fotografiemi.

Maria začíná diskusí o tom, jak ji dětství ve Finsku inspirovalo ke hře se světlem a barvami, aby znovu představila skutečná místa tak, aby „vypadala neskutečně“.

Základem je světlo

Jejím prvním krokem je najít světelný zdroj, který bude ústředním bodem fotografie – vše s vzrušujícími tvary, texturami nebo barvami bude fungovat. V tmavých místech iPhone automaticky detekuje světlo ve scéně a zapne noční režim, ale Landon navrhuje, abyste pro dosažení výraznějších efektů mohli chtít nastavení osvětlení zvýšit.

Dále navrhuje experimentovat s vašimi záběry. Ve svém příkladu používá trochu průhledného, barevného filmu, který drží před kamerou, aby změnil barevné složení záběru. Landon se rozhodne použít nůž na máslo, který chytře používá k odrazu světla pro efekt podobný bokehu.

Nakonec pár upravuje své fotografie v aplikaci Fotoaparát. Jednoduché úpravy, jako je zvýšení kontrastu a sytosti, dodávají fotografii úplně jiný dojem.

Zájemci o sledování tutoriálu budou potřebovat iPhone s nočním režimem a vestavěnou aplikací Camera. Apple Watch můžete také použít jako dálkové ovládání závěrky a stativ ke snížení šumu na fotografiích.

„Today at Apple“ je kreativní iniciativa vytvořená společností Apple, jejímž cílem je inspirovat zákazníky k využití jejich zařízení Apple pro umělecké úsilí. Tyto workshopy probíhají jak v obchodech, tak online a pokrývají širokou škálu témat, jako je fotografie, grafický design, hudební produkce, ilustrace a další.

Předchozí článek

Apple varuje před náhradními bateriemi pro AirTag obsahujícími bitteranty

Následující článek

Apple pokračuje v plánech pro Touch ID vložené do displejů

Související články

Tipy a triky pro váš iPhone: část druhá

Před pár dny jste mohli vidět první část seriálu o různých funkcích pro iPhone, které nejsou zcela běžně známé, což je způsobeno tím, že Apple neudělal jejich seznam, jelikož je považoval za natolik intuitivní, že žádný nebude třeba.