Apple AR bude potřebovat stejnou nabíječku jako MacBook Pro

Analytik Ming-Chi Kuo říká, že nadcházející náhlavní souprava Apple AR bude používat 96W nabíječku se stejnou specifikací, jakou používá 14palcový MacBook Pro. Ve výzkumné zprávě pro investory se Ming-Chi Kuo zaměřuje na zlepšení zařízení pro pružnější Unimicron. Tato společnost vyrábí ABF, polovodičový materiál, který je položen mezi vrstvy křemíku pro ochranu obvodů.

Jaké jsou nové informace

„Unimicron je největším vítězem v používání dvou ABF na zařízení Apple AR/MR,“ píše Kuo. “Náš nejnovější průzkum naznačuje, že každá náhlavní souprava Apple AR/MR bude používat dva CPU vyrobené z 4nm a 5nm… což je více, než náš předchozí odhad a tržní konsenzus jednoho.”

“Náš průzkum naznačuje, že náhlavní souprava Apple AR/MR bude používat 96W nabíječku dodávanou společností Jabil,” pokračuje Kuo, “se stejnými specifikacemi jako MacBook Pro, aby bylo zajištěno rychlejší a efektivnější nabíjení náhlavní soupravy Apple AR/MR.”

Kuo tvrdí, že tento požadavek na nabíječku “dokazuje, že Apple AR/MR vyžaduje stejnou úroveň výpočetního výkonu jako MacBook Pro a je výrazně vyšší než iPhone.”

Analytik očekává, že prodeje AR Applu porostou díky „živým AR inovativním uživatelským zkušenostem“, plus ekosystému Applu a „dostupnější druhé generaci“.

„Předpokládá se, že dodávky zařízení Apple AR/MR headset dosáhnou 3 milionů, 8–10 milionů a 15–20 milionů kusů v roce 2023, 2024 a 2025,“ uvádí Kuo.

Vzhledem k nyní očekávanému výpočetnímu výkonu Kuo odhaduje, že „náhlavní souprava Apple metaverse je asi 2–3 roky před produkty konkurence.“

„V současnosti je největším dodavatelem čipů pro AR/VR headsety Qualcomm a jeho mainstreamové řešení XR2 má výpočetní výkon na úrovni mobilních telefonů,“ říká Kuo. “Myslíme si, že Qualcomm bude trvat minimálně do 2023-2024, než spustí PC/Mac výpočetní AR/VR čipy.”

Samostatně Kuo nedávno zopakoval, že náhlavní souprava Apple AR může být uvedena na trh v roce 2022, ale že dodávky budou omezené.

Předchozí článek

Twitter testuje vlastní „blízké přátele.” Nazývá to Flock.

Následující článek

Policie zatkla násilníka, když chtěl použít AirTag pro sledování své oběti

Související články

iPhone: odemknuté přístroje se v USA stávají realitou

Je to skoro až k neuvěření, že až do dnešní doby nebylo možné zakoupit v USA neblokovaný iPhone. Dá se říci, že jsou tomu neskutečné 4 roky, co Američané byli odkázáni prakticky jen na operátora AT&T a nově od začátku tohoto roku také na Verizon. Dneškem ale prodej iPhone 4 začíná i jako odblokovaný přístroj a stává se tak zajímavou volbou i pro zahraniční zájemce (včetně Čechů), co chtějí ušetřit a mají naplánovanou cestu do USA.
Číst více

Zdánlivě dokonalé iTV Shows 2 pro iPhone a iPad

Seriály se díky internetu odstřihly od nutnosti vlastnit televizi a konkrétní kanál, což významným způsobem ovlivnilo nejen mediální svět, ale také procento těch, kteří seriálům podlehli. Bezpochyby mnozí takoví uvítají aplikaci, díky které lze mít o televizní produkci větší přehled.