Apple chce zmenšit MacBook Pro odstraněním mřížek reproduktorů

Apple zkoumal, jak vložit reproduktor pod klávesnici MacBooku Pro, což by znamenalo, že by bylo možné zmenšit půdorys zařízení. Chce snížit mřížku reproduktorů. Ideální pro MacBook Pro se zdá být takový, kde zařízení není širší než klávesnice a není vyšší než obrazovka. Ideálem Applu pro MacBook Pro je zjevně milovaný 12palcový PowerBook. Ale tento model nebyl známý tím, že by měl skvělý zvuk, dokonce ani se skrytým subwooferem uvnitř šasi.

Jak MacBook Pro upravit?

Nově odhalená patentová přihláška “Speaker Assembly for Electronic Device” tedy navrhuje nový reproduktorový systém. Kvalita zvuku je důležitá, ale tato patentová přihláška se stejně tak zabývá „designem, nosností, snadnou přenositelností a celkovým estetickým vzhledem“.

„Jedním z konstrukčních problémů spojených s výrobou elektronických zařízení je sestavení dílů, které poskytují různé funkce, do kompaktního tvaru,“ uvádí patentová přihláška. “Tato konstrukční výzva obecně vychází z řady protichůdných návrhových cílů, které zahrnují výkon jednotlivých komponent a uživatelskou zkušenost při interakci s elektronickým zařízením.”

Apple chce, aby MacBook Pro zněl skvěle, ale také aby nijak neomezoval uživatele při práci na něm.

„Během provozu se reproduktor namontovaný v elektronickém zařízení může pohybovat způsobem, který generuje vibrace,“ pokračuje Apple. “Současně může uživatel ovládat klávesnici nebo jinou součást elektronického zařízení fyzickým kontaktováním takové součásti.”

“Vibrace generované pohybem reproduktoru mohou mít tendenci se přenášet skrz elektronické zařízení,” uvádí patentová přihláška. “Může být žádoucí snížit nebo eliminovat přenos takových vibrací, aby je uživatel při kontaktu s elektronickým zařízením nepostřehl.”

Apple chce také “dosáhnout takových výsledků s uspořádáním, které minimalizuje náklady na komponenty a čas na montáž.”

A co problém s vibracemi reproduktoru?

Navrhovaným řešením je reproduktorový systém, který by byl umístěn pod klávesnicí MacBooku Pro. Systém by byl sestavou reproduktorů, která by zahrnovala samotný reproduktor a byla by také „připojena k podvozku prostřednictvím pružinového prvku“.

Tento pružinový prvek by mohl být “nakonfigurován pro snížení přenosu vibrací generovaných reproduktorem do jiných komponent.

„Například pružinový prvek může zahrnovat rameno, které se rozprostírá v otvoru hlavního těla a spojuje hlavní tělo s upevňovacím prvkem připevněným k šasi,“ říká Apple. “S takovým uspořádáním může sestava reproduktorů fungovat zevnitř notebooku (např. pod klávesnicí) a generovat zvuk, aniž by se v notebooku šířily nadměrné vibrace.”

Můžete tedy psát při poslechu hlasité hudby a úhoz na klávesy ani melodii pohybující se reproduktorem by se neměly vzájemně ovlivňovat.

Většina z téměř 7000 slov patentové přihlášky se soustředí na možné mechanismy pro pružinový prvek. V důsledku toho, ačkoli patentová přihláška na něj odkazuje pouze široce, takový reproduktorový systém by mohl být zabudován do jiných zařízení.

„Takové elektronické zařízení může být nebo může zahrnovat stolní elektronické zařízení,“ říká, „nebo displej, televize, přenosné zařízení, telefon, elektronické zařízení tablet, mobilní elektronické zařízení, nositelné zařízení, hodinky a/nebo přehrávač digitálních médií.”

Tato patentová přihláška je připsána osmi vynálezcům, včetně Stuarta M. Nevilla. Jeho předchozí související práce zahrnuje výzkum , který vedl k přepracovaným reproduktorům na 24palcovém iMacu.

Předchozí článek

Policie zatkla násilníka, když chtěl použít AirTag pro sledování své oběti

Následující článek

Apple má více než 1,8 miliardy aktivních zařízení - to je nárůst o 150 milionů za poslední rok

Související články