Podle analytiků bude náhlavní souprava Apple VR s hybridním kombem se třemi displeji uvedena na trh koncem tohoto roku

Předpovídá se, že Apple uvede na trh VR headset se třemi displeji a režimem AR pass-through v druhé polovině roku 2022. Alespoň to předpovídají analytici. Podle analytiků společnosti Display Supply Chain Consultants bude headset Apple VR údajně obsahovat „inovativní konfiguraci displeje“ sestávající ze dvou displejů microOLED a jednoho panelu AMOLED. Bude podporovat režimy virtuální reality (VR) i průchozí rozšířené reality (AR).

Co dalšího očekávat?

Očekává se, že Sony dodá Applu potřebné micro OLED panely. Společnost nedávno předvedla 4K VR displej s přibližně 4 000 pixely na palec, který podle DSCC mohl být vyvinut pro Apple. Za předpokladu pole 4 000 x 4 000 pixelů DSCC odhaduje, že displej bude mít úhlopříčku 1,4 palce.

Na třetím AMOLED displeji analytici předpovídali, že by mohl být použit pro periferní vidění s nízkým rozlišením. Je to proto, že AMOLED displeje mají tradičně příliš nízkou hustotu pixelů pro VR.

Pokročilá konfigurace displeje bude pro spotřebitele pravděpodobně za vysokou cenu, uvedl DSCC. Firma dodala, že očekává, že zařízení bude stát „několik tisíc dolarů“ – a nabídla některé předpovědi o svém cílovém trhu.

„Předpokládáme, že náhlavní souprava první generace bude špičkovým zařízením zaměřeným na profesionály a vývojáře, aby rozšířili ekosystém Applu v AR/VR,“ napsali analytici. “Zařízení bude mít také několik kamer umožňujících sledování rukou a možná i senzor LiDAR. Apple pravděpodobně do náhlavní soupravy zahrne výkonný mobilní CPU a GPU.”

DSCC také poznamenává, že Meta – dříve známá jako Facebook – je „na dobré cestě“ využít touhu po VR, s odhadovanou instalovanou základnou 10 milionů náhlavních souprav. Vstup Applu do vesmíru však bude představovat „významný signál, že AR/VR se má stát hlavní výpočetní platformou,“ napsali analytici.

Zvěstí se šíří už dlouho

Zvěsti o špičkovém Apple VR headsetu se šíří už nějakou dobu. Počátkem roku 2021 zpráva naznačovala, že technologický gigant z Cupertina by mohl v roce 2022 představit hledí za 3 000 dolarů s displeji s ultravysokým rozlišením. Analytik Ming-Chi Kuo uvedl, že zařízení by mohlo vážit méně než půl kilogramu, zatímco Bloomberg očekává zařízení, které zvládne „hry ve vysoce kvalitní virtuální realitě s elegantními čipy a špičkovými displeji“.

DSCC je analytická firma, která má dobré zkušenosti s předpovídáním pohybů displeje Apple. Například DSCC správně předpověděla, že iPhone 12 Pro bude postrádat podporu 120 Hz a že modely MacBook Pro 2021 budou mít Mini LED displeje.

Předchozí článek

Google zahájil veřejný boj s Applem kvůli barvě bublin na iMessage

Následující článek

Apple pracuje hned na několika prototypech skládacích iPhonů

Související články