iOS 15: S novou aktualizací operačního systému Apple odhaluje budoucnost iPhonů

Nová aktualizace operačního systému dorazí koncem tohoto roku a přináší řadu změn. Apple uvedl, že cílem změn bylo usnadnit lidem spojení, ale také zajistit, aby se mohli lépe soustředit na vše, co v danou dobu dělají.

Na jaké změny se můžete těšit?

Jako takový přidal změny do FaceTime a zpráv (Messages), které usnadňují sdílení obsahu, ale také nové oznamovací nástroje, které uživatelům umožňují snadnější řazení a ignorování konkrétních aktualizací. Apple také usnadňuje práci s obsahem v telefonu, včetně možností pro fotografie, které rozpoznají text a umožňují uživatelům vyhledávat konkrétní slova.

Mezi změnami je řada funkcí zaměřených na přirozenější volání ve FaceTime. Apple si uvědomil, že videohovory se po posledním roce staly mimořádně důležitými. Zahrnují prostorový zvuk, takže hlasy lidí budou znít, jako by skutečně pocházely z prostoru, a nástroje pro izolaci hlasu, které zajišťují, že mikrofon blokuje veškerý okolní šum.

Vylepšuje se také video aspekt FaceTime, včetně přidání „mřížkového zobrazení“, aby uživatelé mohli vidět celou sadu tváří lidí, na rozdíl od někdy matoucího aktuálního pohledu, kde se jejich hlavy pohybují. Apple také přinese režim Portrét na hovory FaceTime.

Nástroj SharePlay

Nový nástroj s názvem SharePlay také umožní lidem poslouchat a sledovat obsah během jejich hovorů. Můžete spojit hudbu, sledovat pořady nebo filmy a sdílet obrazovku svého iPhonu.

Tato funkce SharePlay nefunguje pouze s vlastními aplikacemi a streamovacími službami společnosti Apple a existuje API, které lze integrovat do jiných aplikací. Uživatelé mohou například společně sledovat TikTok nebo sdílet obrazovku během hraní.

Podobné změny přicházejí i ve zprávách s podobným zaměřením na přinášení bohatého obsahu do konverzací zpráv. Sdílení obrázků do vlákna je například seskupí dohromady v zobrazení galerie a odkazy sdílené v chatech se zobrazí v aplikacích, jako jsou Zprávy a Hudba.

K dispozici jsou také nové oblečení pro Memoji. Kromě těchto změn bude společnost Apple aktualizovat způsob, jakým oznámení fungují. Uvedly, že mají zajistit, aby se uživatelé mohli lépe soustředit na to, co se děje, a ignorovat oznámení, která nepotřebují.

Například bude k dispozici nový „souhrn“ oznámení, který vezme některá oznámení a všechna je zabalí, aby bylo možné je snadněji zkontrolovat a porozumět jim.

Funkce „Nerušit“ nyní také upozorní ostatní lidi, že je zapnutá. Když někomu zasíláte zprávy s povoleným nastavením, budete informováni, že se osoba „zaměřuje“, a proto ji můžete ignorovat.

Apple ale také přidá novou funkci „focus“, která má být méně účinná než funkce Nerušit. Uživatelé mohou telefonu říct, že jsou „doma“ nebo „pracují“, a dostávat oznámení pouze od lidí a aplikací, které jsou relevantní.

S těmito funkcemi pomůže vestavěné strojové učení společnosti Apple. Navrhne, které aplikace by měly být seskupeny a bude sledovat, kdy by měla být určitá funkce zapnuta – například navrhne „pracovní“ zaměření, když dorazíte do práce.

Změny pro fotografie, počasí a peněženku

Apple také přinesl širokou škálu nových aktualizací aplikace Fotografie. To zahrnuje nové nástroje, které dokáží rozpoznat text nebo konkrétní objekty na fotografii, nové chytré způsoby vytváření „vzpomínek“ z obrázků.

K dispozici je nová verze aplikace Počasí, která obsahuje nový design, který se mění za konkrétních podmínek, jako jsou větrné dny nebo špatná kvalita vzduchu, a na pozadí má nové animace. Má také podrobné mapy počasí, z nichž některé se zdají být výsledkem nedávného nákupu dobře známé aplikace Dark Sky.

Aplikace Mapy je také dramaticky přepracována s novou verzí samotné mapy, která umožňuje speciální noční pohled. Vylepšeny jsou také možnosti dopravy a do mapy byly přidány nové funkce, které poskytují lepší podrobnosti při řízení.

Aplikace Peněženka také získá aktualizace, které jí umožní snadnější použití pro širokou škálu karet a klíčů, včetně možnosti odemknout vše od hotelových pokojů až po automobily pouhým klepnutím na telefon. Apple také přináší do aplikace identifikační karty, které umožňují uživatelům skenovat jejich řidičský průkaz a nechat si ho uložit v aplikaci Peněženka.

Předchozí článek

Goodnotes: ideální aplikace pro psaní poznámek na iPadu?

Následující článek

Apple odhalil vítěze 2021 Apple Design Awards

Související články