Worms 2 Armageddon: Vraždit červy povoleno!

Jsou malí, roztomilí, šikovní a umí i mluvit. Jsou ale také zákeřní, vražední a jejich hlavní touhou je zmasakrovat své protivníky!

Jsou malí, roztomilí, šikovní a umí i mluvit. Jsou ale také zákeřní, vražední a jejich hlavní touhou je zmasakrovat své protivníky! Nabijte zbraně, vypustťe ovce, zapalte dynamit, položte miny! Noví Worms jsou tady!

Červí série je rozsáhlá a všechny herní díly bychom nespočítali ani na prstech obou rukou. Kdo by malé červí zabijáky neznal. Snad každý kdo rád paří hry se musel s dílem od Team17 setkat. Worms jsme mohli hrát jak ve 2D prostředí, tak i ve 3D. Dle mého názoru je nejlepší klasické 2D prostředí, se kterým se setkáváme i ve verzi pro iPhone. Jak již název napovídá, jedná se o druhý díl, dojmy z prvních Wormsů máte zde.

První co mě zaujalo je celkové zpracování hry. Jako kdybych se vrátil v čase a hrál staré dobré 2D Wormsy na PC. Grafika je navíc vylepšená o hezčí efekty výbuchů nebo animované pozadí.
Nejvíce jsem se obával chaotického ovládání, ale při hraní jsem byl přesvědčen o opaku. Ovládání červíků je naprosto intuitivní a vychytané. Než se ho naučíte vám bude trvat jen chvilku , návod jak hru ovládat najdete i v menu. Jen namátkou – dvěma prsty projíždíte po mapě nebo švihem prstu děláte salta nebo skáčete. Funguje to skvěle.

Samotná herní náplň je bohatá. V single playeru tu máme 4 herní módy. Quick Game netřeba představovat – rychlá hra s náhodným týmem a mapou. V Practice Match si můžete vyzkoušet všechny zbraně s nekonečným časovým limitem na ostatních nebohých červících. V Body Count se ženete za nejvyšším highscore v zabíjení neustále se rodících červíků dokud vy samy nezahynete. A nakonec tu máme Campaign, kde se svým týmem postupujete skrz tématické mise, prakticky ale jde pořád o tu samou věc – vyhrát se svým týmem a zabít všechny ostatní červy.

Za vaše úspěchy sbíráte červí peníze, za které si můžete nakoupit nové zbraně, klobouky nebo i hrobečky. Z toho vyplývá, že stejně jako dříve tu máte možnost sestavit si svůj tým. Škála možností jde přes hlášky vašich červů, co budou mít na hlavě, jejich hrobečky, jména či styl oslavy vítězství. Worms k zaznamenávání a srovnávání vašich úspěchů používají ne tolik rozšířený high-score systém Plus.

A co bylo na Worms vždy to nejzábavnější? Hra více hráčů! Střídat se v tazích můžete na jednom iPhone se svými kamarády a svými týmy. Dále tu máme válčení přes Bluetooth s jiným iPhone majitelem a také hlavně přes WiFi proti komukoliv ve světě kdo je zrovna online. Hraní přes internet se bohužel nevyhne občasným lagům nebo výpadku, ale závisí to hlavně na faktorech signálu WiFi a rychlosti připojení obou uživatelů. Pokud jsou tyto hlavní faktory vyladěné, hraní je super!

Hře prakticky není moc co vytknout, přes drobné chybky jako jsou občasné výpadky (především v multiplayeru), které se s novým updatem omezily (přesto pořád ještě lehce přetrvávají), tu nic moc dalšího nepěkného není. Pokud máte červíky rádi, neváhejte. Není nad to mít červí válečníky ve vaší kapse, respektive zavrtané ve vašem iPhone. Spousta výbuchů, granátů a vraždící zábavy čeká jen na vás! 👿

Hodnocení: 5/5

Worms 2: Armageddon – 3,99 € (24.8.2011 v akci za 0,79€) – AppStore link

103 comments
  1. Pri spusteni se ukaze uvodni obrazovka a oak se hnedka vypne. 🙁 Nevite nekdo co by to mohlo byt za problem?

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Návod na Jailbreak iOS 4.2.1: iPhone 4, 3gs, 3g, iPad, iPod Touch

Následující článek

Instagram: originální fotky z iPhone rychle a jednoduše

Související články

Velká tipovací soutěž o Apple iPhone 4!

Určitě souhlasíte, že iPhone 4 v současnosti patří k nejlepším mobilním telefonům vůbec. Internetový magazín iPhoneTips.cz vám denně servíruje nejnovější informace a recenze jak o iPhone, tak celkově o produktech Apple. Jsme s vámi již více jak 1 rok a za tuto dobu jsme dokázali vytvořit jeden z nejlepších internetových magazínů o iPhone. Za to vděčíme především vám, čtenářům iPhoneTips, proto jsme pro vás s internetovým obchodem iPhone-Prodej.cz připravili soutěž o Apple iPhone 4 16GB!