iPhone 5: přinese větší displej, tvar iPhone 4, Apple A5 a NFC?

Je to k neuvěření, ale oznámení iPhone 5 se dočkáme už na necelé 3 měsíce a tak spekulace se neustále množí. Jednu z nejzajímavějších ale přinesl server 9TO5Mac. Důvěryhodný zdroj z Foxconnu (pozn. – tam, kde se vyrábí Apple zařízení) potvrdil, že iPhone 5 přichází do výroby a také prozradil několik detailů, kterými spíše potvrdily původní spekulace.

Je to k neuvěření, ale oznámení iPhone 5 se dočkáme už na necelé 3 měsíce a tak spekulace se neustále množí. Jednu z nejzajímavějších ale přinesl server 9to5Mac. Důvěryhodný zdroj z Foxconnu (pozn. – tam, kde se vyrábí Apple zařízení) potvrdil, že iPhone 5 přichází do výroby a také prozradil několik detailů, kterými spíše potvrdily původní spekulace.

Hliníková záda

O hliníkových zádech jsme už psali. Sklo na iPhone 4, které se neustále škrábe, při pádech často praská a podobně prostě pro záda iPhone není zrovna dobrý materiál a proto je je třeba nahradit něčím jiným – a tím má být hliník, který se mimojiné použil i u první generace jablečného telefonu.

Takhle nějak by mohl vypadat iPhone 5. Na obrázku oblíbený hliníkový kryt pro iPhone 4.

Větší displej

Co vzbudí větší povyk, je větší displej u nadcházející generace – ovšem při zachování stejné velikosti iPhone. Otázkou je, o kolik dokáže Apple displej zvětšit a jak to udělá, neboť přidání třetího rozlišení k původním dvěma je více než nepravděpodobné. Proto, pokud bude displej větší, nejspíše stále zůstane na rozlišení čtvrté generace jablečného telefonu. Apple si totiž u retina displeje nechal jistou rezervu v “ppi”, a tak i po menším zvětšení displeje by ho stále mohl nazývat “retina displejem”.

Tvar iPhone 4

Mnozí z vás to čekali a s největší pravděpodobností se tak i stane. Tvar čtvrté generace bude zachován i u nového iPhone 5, ale nejspíše nabídne jinak řešenou anténu. Už dříve v době řešení problému s antennagate přicházely servery s řešením výměny za jiný kov, který by měl důsledek doteku na externí anténu zmírnit.

Apple A5

Nově jsme se také dočkali potvrzení integrace nového dvoujádrového Apple A5 procesoru do iPhone 5. Stalo se tak díky hloubkové analýze nového iOS 4.3, který toto potvrdil. Tím se tedy dočkáme výkonu podobného iPadu 2, otázkou je, jestli ten výkon bude stejný i graficky – iPad 2 totiž nabízí 9x výkonnější grafiku než u prvního iPadu.

NFC (Near-field communication)

I přesto, že nedávno jsme se dočkali zprávy, že Apple rozeslal partnerům zprávu, že iPhone 5 NFC podporovat nebude, tak později tuto zprávu dementoval Forbes, že se NFC u iPhone 5 dočkáme a navíc jsme se dočkali i několika tweetů lidí se známými z Apple, kteří integraci NFC potvrzují. Proto je opravdu otázkou, jestli se této zajímavě vypadající platební metody v novém iPhone dočkáme, nebo ne.

161 comments
  1. Ako sa volá ten hlinikový kryt pre iPhone 4 čo je na obrázku?

  2. Ahojte, mozte mi niekto poslat link kde by som mohol kupit ten hlinikovy obal na i4, ale presne ten co je na obrazku, dik.

  3. ten kryt na zada si nekupujte. Je to peknej sunt. Nedavno jsem si ho poridil a uz je v kosi 🙂 Kvalita fotek i signalu sla dolu a blbe mi na iPhone pasovaly kryty… PROSTE na HOVNO

    1. Ok díky za radu…. A jakej kryt by jsi doporučil chci nějakej kterej vypadá k světu 🙂

  4. Hele …takže to asi nejspíš znamená pro ty co mají 3Gs aby si zase koupili něco novějšího co ???

    1. je to spotřební zboží jako všechno.. nic jiného ani nečekej.. ono to lepší nebude. Ale tak doufejme, že i5 pak vydrží aspoň dva roky na scéně, než bude něco jiného..

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Soutěž: vyhrajte dockovací stanici SONY za téměř 4.000 Kč

Následující článek

Apple: má zpožděné dodávky iPadů 2 kvůli zemětřesení v Japonsku?

Související články

Steve Jobs – Billion Dollar Hippy: hodinový dokument od BBC

Tuto středu britská televize BBC odvysílala hodinový dokument nazvaný vtipně Steve Jobs - Billion Dollar Hippy. Ikona firmy Apple měla poměrně dost zajímavý soukromý život, v kterém hrálo svou roli také Hippies, což ostatně napovídá také název dokumentu. Pokud vás zajímají informace spíše o produktech a samotné společnosti, přijdete si také na své!