Pocket Planes: právoplatný nástupce Tiny Tower

Studio NimbleBit vydalo nástupce úspěšné hry Tiny Tower. Budou Pocket Planes další úspěšná hra a překonají Tiny Tower?

Studio NimbleBit vydalo nástupce úspěšné hry Tiny Tower. Budou Pocket Planes další úspěšná hra a překonají Tiny Tower?

Už po prvních chvílích hraní si troufám tvrdit, že hra bude hit. Je propracovanější a tak nějak hezčí, než Tiny Tower. Ale hlavně má úžasnou hratelnost.

A koncept hry? Jste vlastníkem aerolinky, která má na začátku k dispozici několik malých letadel a po zvolení lokace i 3 letiště. Cílem je (chytře) přepravovat lidi a zavazadla po letištích. Tím vyděláváte peníze a buxy (druhá měna ve hře), za které si nakupujete další letadla, přístupy na letiště a různá vylepšení. Máte k dispozici zakoupení přístupů na letiště velkých měst po celém světě a po čase budete možná úplně všude. Jedním slovem je tento koncept geniální.

Grafika je opět ve stylu “retro” a tak i na retina displejích vidíte kostičkované textury (ano, opravdu jsou tam schválně). Nemá cenu popisovat, co vše ve hře můžete dělat, protože bych vás za prvé připravil o kus zábavy a za druhé, možností je opravdu mnoho. Zmíním jen možnost In-App nákupů, za které si nakupujete herní buxy a možnost vydělávat jednu, nebo deset mincí při letu letadla chycením okolo letící mince.

Po dlouhé době hraní jsem měl s hrou jediný a opravdu velký problém. Hra je totiž … vydržte chvíli, musím naložit několik pasažérů … neskutečně návyková!

Pokud ještě zapnete notifikace na přílety letadel, od hry se jen tak neodtrhnete. A to je ten největší problém, opravdu. Žádné bugy jsem za celou dobu nezaznamenal. Hra je iOS universal, takže konečně můžete hrát i na iPadu! Ačkoliv jsou Pocket Planes synchronizované přes iCloud, je synchronizace mezi zařízeními pomalá (klidně i několik hodin), naštestí vývojáři pracují na vylepšení. A pokud stále čtete tento článek a ještě nemáte Pocket Planes stažené, napravte to!

Pocket Planes – zdarma – App Store Link

5 comments
  1. Škoda odfláklé “recenze” :-(. Tohle je spíš taková novinka a tahle hra si zaslouží popis celkem složitějších herních mechanismů. Hraju ji už 3 dny a bohužel začíná docházet ke stereotypu. Bez buxů se nová letadla nedají téměř sehnat a přestože je to vyladěné lépe, než v ostatních hrách, freemium model je bohužel hodně poznat.

    1. Přišlo mi to zbytečné. Hra má obrovské možnosti a skoro nikdo by nečetl tak dlouhou recenzi. Mnohem lepší je to vyskoušet sám, zvláště, když je hra zdarma. Navíc nějaký pohled na hru si po této krátké recenzi udělá každý. A jako stereotyp mi ani po 4 dnech hraní nepřijde. Pořád je k odemčení nespočet letišť, mnoho letadel a upgradů. A s buxy problém zatím nemám, stačí s nimi jen šetřit. Navíc je hra free, takže si nemyslím, že je takový problém utratit 20-100Kč za přikoupení dalších buxů, pokud někoho hra hodně chytne.

  2. hlavne buxy se daj chytat stejne jako mince, akorat litaj min casto… o premiovejch zakazkach (za buxy) nemluve… hra se da rozhodne hrat zadarmo a s nedostatkem buxu rozhodne problem neni

    1. ahoj nevíš jestli se dají stáhnout malá letadla a vyměnit je za velká, jestli jo tak pls jak. Díky Jarda

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iOS 6: nové funkce, o kterých se nemluví

Následující článek

Zdánlivě dokonalé iTV Shows 2 pro iPhone a iPad

Související články