Zdánlivě dokonalé iTV Shows 2 pro iPhone a iPad

Seriály se díky internetu odstřihly od nutnosti vlastnit televizi a konkrétní kanál, což významným způsobem ovlivnilo nejen mediální svět, ale také procento těch, kteří seriálům podlehli. Bezpochyby mnozí takoví uvítají aplikaci, díky které lze mít o televizní produkci větší přehled.

Seriály se díky internetu odstřihly od nutnosti vlastnit televizi a konkrétní kanál, což významným způsobem ovlivnilo nejen mediální svět, ale také procento těch, kteří seriálům podlehli. Bezpochyby mnozí takoví uvítají aplikaci, díky které lze mít o televizní produkci větší přehled.

Tzv. “čekování” míst, kam vkročila naše noha, se stalo nedílnou součástí užití chytrého telefonu. A protože “označkovávat” nemusíme pouze pomyslné patníky na ulici, ale také to, co jsme právě začali číst, nebo nač jsme právě zašli do kina, začaly vznikat specializované aplikace pro správu diváckých zážitků a zkušeností. iTV Shows 2 tuto ambici však zcela nesplňuje, což jí nelze mít za zlé, byť nevyužití potenciál zamrzí. Vývojáři se zaměřili na vytvoření přehledu televizních seriálů – databáze a vysílacího harmonogramu. V čem spočívá výhoda?

Díváte-li se na vícero seriálů, můžete se v nich ztratit. Kdy bude nová epizoda? Který z dílů jsem viděl naposledy? iTV Shows v tomto směru situaci opravdu ulehčuje, při větším množství máte neustále přehled a víte, na jaké datum se můžete zase těšit. Ano, nejde o kdovíjak přelomovou funkci, bez iTV Shows 2 se rozhodně můžete obejít.

Naštěstí aplikace má pár dalších výhod. U každé epizody najdete stručnou anotaci (v angličtině), screenshot a mnohdy také krátkou ukázku či odkaz k zakoupení v iTunes. Vlastnosti, které lze využít například ve chvíli, kdy se snažíte vybavit, co se dělo v té a té epizodě. (Z vlastní zkušenosti vím, jak takové přehledy pomáhají – i když přiznávám, že psaní diplomové práce na Simpsonovi neabsolvoval úplně každý…)

iTV Shows 2 vás informuje nejen o aktuálně odvysílaných dílech, těch, které na vás teprve čekají, ale v přehledně členěné obrazovce nabízí také oddíly o těch seriálech, u nichž bylo anoncováno natáčení pokračování či naopak který z nich již byl zcela ukončen.

Tím výčet funkcí končí, nepočítáme-li k tomu ještě sdílení přes sociální sítě a e-mail, které mně osobně však nepřijdou zcela vydařené – na Facebooku takový odkaz vypadá mnohdy nesrozumitelně, “neprodává” to nejdůležitější – že jsem se právě podíval na tu a tu epizodu toho a toho seriálu. A nelze počítat s tím, že by se čtenář k něčemu zásadnímu proklikal – třeba traileru. (Stačí srovnat se sdílením “checknutí” filmu z iMDB.) Určitý bonus, jenž se podařil o něco více než sdílení, představuje funkce ne nepodobna Genius z App Store – doporučených seriálů na základě vašeho seznamu. Bohužel mi přijde, že aplikace čerpá přednostně jen z novinek, které právě běží v TV, aniž by zabrousila více do historie a vyhledala alespoň pár “perliček”.

Nejvíce mě mrzí, že vývojáři neobohatili svoji aplikaci o plnohodnotný přehled všeho, co jsme kdy zhlédli. iTV Shows 2 by mohla sloužit nejen k databázi seriálů, ale také našich diváckých zkušeností/zážitků. Kalendář, mimochodem objevuje se jen ve verzi pro iPhone (???), slouží pouze k označení, kdy se budou vysílat nové epizody vašich oblíbených seriálů. Stejně tak by však mohl shromažďovat, kdy jste se na co podívali. (A třeba pak i následně budovat statistiky.) K seriálům – epizodám nelze ani přidávat popisky a komentář.

Třeba toho chci moc, ale zdá se mi, že iTV Shows 2 si o takové užití vyloženě říká, protože k němu má nakročeno.

Pozitivní body by ale iTV Shows 2 mohlo nasbírat díky uživatelskému prostředí. Aplikace vypadá hezky, využívá posuvných panelů (stačí si představit např. oficiální aplikaci Twitter), bezchybně zvládá synchronizaci přes iCloud napříč iOS zařízeními.

Oficiální stránky

79 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Pocket Planes: právoplatný nástupce Tiny Tower

Následující článek

TenOne Fling: recenze herního ovladače pro iPad

Související články

Carcassonne: slavná desková hra nyní i pro iPhone

Hru Carcassonne již pravděpodobně znáte a pokud ne, tak věřte, že je velmi oblíbená a sesbírala spoustu ocenění jako například „Hra roku“, které získala hned několikrát. Nyní přichází tato fenomenální hra v oficiálním portu na iPhone a později můžeme očekávat také iPad verzi.