Pizza Shop Mania: povedená simulace pizzerie pro iPhone

Recenze hry Pizza Shop Mania, ve které máte za úkol vést pizzerii se vším všudy.

Máte-li rádi simulace jakýchkoliv obchodů, restaurací a podobných zařízení a rádi procvičíte rychlost svých prstů, bude tato hra přesně pro vás – budete mít totiž za úkol starat se o pizerii, která v nepřítomnosti svého majitele chátrá a má na ni zálusk chamtivá banka, která z ní chce udělat pouhopouhý stroj na peníze.

Protože jste v obsluhování strojů a zákazníků prozatím nezkušení, budete muset začít pěkně od píky. Hra je rozdělená do dvanácti měsíců, z nichž v každém odehrajete tři běžné a jeden speciální den, o kterém si povíme až za chvíli. Každý den máte za úkol nasbírat určitý počet bodů (= peněz), který vám umožní postup do dalšího dne – a pokud jste opravdu dobří, určité dosáhnete i na expertní skóre, za které budete samozřejmě odměněni patřičným odznáčkem.

V průběhu dne k vám přicházejí různí zákazníci, kterých je poměrně hodně druhů – od maminek s dítětěm, které chtějí svého potomka odměnit pizzou za dobře odehraný fotbalový zápas, až po řidiče taxíku nebo zloděje, před kterými musíte rychle ukrýt nasbírané spropitné. Zpočátku máte k dispozici pouze základní přístroje, to znamená troubu, ve které budete péct pizzu (a to i poměrně neobvyklou – kdo kdy viděl hranatou pizzu?!), ale s přibývajícími dny a měsíci se budou objevovat přístroje nové – budete na pizzy přidávat přísady, začnete nabízet i různé těstoviny s různými omáčkami. Kromě pár nových přístrojů se ale prakticky ničeho nového nedočkáte, stroje se budou pouze “vylepšovat”, což je docela zklamání.

Na konci každého měsíce vás čeká speciální hra, ve které budete hrát o nové těstovinové recepty, jimiž byste mohli obdařit své zákazníky. Jde o velice jednoduchou hru, ve které budete zaměňovat předměty z kuchyně tak, abyste dostali minimálně tři k sobě – jakmile se tak stane, předměty zmizí a označí místo, na kterém byly předtím umístěné. Vaším úkolem je takto označit celé hrací pole – a pokud se vám to podaří, získáte nový recept. Jedná se o docela zajímavou vsuvku.

Celou hru budou ještě zpestřovat různé prvky – kromě normálních zákazníků budete muset obsluhovat i objednávky po telefonu a čas od času se vám stane, že vám zavolá moderátor z rádia s nějakou zajímavou otázkou ohledně pizzy (není to tak jednoduché, jak to vypadá), kterou když zodpovíte správně, obdržíte finanční bonus. Občas se u vás objeví zákazník s objednávkou, kterou když splníte v daném časovém limitu (je kratší než obvykle), získáte jakýsi boost, který způsobí, že všechny akce budete vykonávat okamžitě jako mávnutím proutku. Nezapomeňte si také rozmyslet, jak často budete sbírat spropitné, protože svou roli sehrají i různé multiplikátory skóre. A aby toho nebylo málo, budete se muset starat o to, aby vaše postavička únavou vydržela na nohách a občas bude třeba obdařit zákazníky nějakou objednávkou, abyste je přinutili počkat na pizzu ještě o chvíli déle.

Zkrátka a dobře, Pizza Shop Mania je poměrně zajímavou hrou se zajímavou grafikou, ale už ne tak zajímavou hudbou, která vám vydrží opravdu na dlouho. Díky mnoha herním prvkům se na rozdíl od ostatních podobných her stane monotónní až po nějaké době, během které si ji určitě dostatečně užijete. Co myslíte, dokážete zachránit pizzerii před zlou bankou? Moje hodnocení: 75%. Hra byla recenzována ve verzi 1.0.5.

Pizza Shop Mania0,79€App Store link

3 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Víkendové slevy: Tip na několik her o víkendu ve slevě!

Následující článek

Slevy na AppStore: Vybrané hry od Electronic Arts za 0,79€!

Související články

8 nejlepších Star Wars her pro iOS

Hry s tématikou Star Wars si získal obrovskou oblibu především díky komunitě, která se k tomuto kultu hlásí. Dokonce ani iPhony se nedokázaly vyhnout celé řadě Star Wars her, které byly vytvořeny, aby svým uživatelům poskytovali radost pokaždé, když se chtějí oddávat intergalaktickým dobrodružstvím. Dnes si představíme 8 nejlepších Star Wars her pro iOS.