Tip: Otáčení mapy podle kompasu

iPhone 3Gs mimo zrychlení nabídl také kompas. Spousta lidí ovšem neví, jak ho použít nebo má za to, že ho využijí jen některé z drahých navigací. Kompas ovšem používá i předinstalovaná aplikace Mapy!
iPhone 3Gs mimo zrychlení nabídl také kompas. Spousta lidí ovšem neví, jak ho použít nebo má za to, že ho využijí jen některé z drahých navigací. Kompas ovšem používá i předinstalovaná aplikace Mapy!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=P2JG8ZQLVso[/youtube]
Jedná se o jednoduchý trik, který vám velice usnadní orientaci v neznámé oblasti. Aplikace vezme vaši polohu, směr natočení iPhonu podle kompasu a oba údaje ukáže na mapě. Uvidíte tak klasický modrý puntík, ovšem jako bonus se také mapa natočí podle směru, kam se díváte a bude se otáčet s vámi.
Vše co musíte udělat, je stisknout tlačítko pro zaměření polohy dvakrát. Po prvním stisku si iPhone nejdříve zjistí vaši polohu a po druhém již i natočí mapu (máte-li přístroj s kompasem, tedy iPhone 3GS nebo 4). Tuto užitečnou, avšak ne pro všechny známou funkci můžete vidět na videu v úvodu článku, ikonu symbolizující použití kompasu na obrázku v levém dolním rohu.
7 comments
  1. No na tohle jsem se v Google Maps na iP4 strašně těšil, ale nemohl jsem na to dojít. Tak jsem si řekl, že to asi nejde jak jsem čekal, a ono ejhle. 🙂 Super tip, díky moc..

  2. Tohle nevidím jako novinku. Fungovalo to už i na trojkovým iOS ;))

    1. Však tu taky nikdo netvrdí, že to dříve nefungovalo. 😉

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPod Nano: Výrobci příslušenství předělali iPod na iWatch

Následující článek

Google Mobile App: Hlasové vyhledávání v češtině!

Související články

8 nejlepších Star Wars her pro iOS

Hry s tématikou Star Wars si získal obrovskou oblibu především díky komunitě, která se k tomuto kultu hlásí. Dokonce ani iPhony se nedokázaly vyhnout celé řadě Star Wars her, které byly vytvořeny, aby svým uživatelům poskytovali radost pokaždé, když se chtějí oddávat intergalaktickým dobrodružstvím. Dnes si představíme 8 nejlepších Star Wars her pro iOS.