MHD: jízdní řády ze všech českých měst

Momentálně nejprodávanější aplikace českého AppStore má jasné poslání – komukoliv v Čr pomoci najít spojení městské hromadné dopravy, ať už je kdekoliv. Podíval jsem se na zoubek této aplikaci, a ikdyž je poměrně jednoduchá, funguje zkrátka výborně. Více o MHD v článku.

Momentálně nejprodávanější aplikace českého AppStore má jasné poslání – komukoliv v Čr pomoci najít spojení městské hromadné dopravy, ať už  je kdekoliv. Podíval jsem se na zoubek této aplikaci, a ikdyž je poměrně jednoduchá, funguje zkrátka výborně. Více o MHD v článku.Asi každý, kdo se s MHD denně setkává, řeší stále stejnou otázku – “kdy to jede?”. Přesně pro tyto uživatele je aplikace určená. Pokud patříte mezi čtenáře z menších měst, než je Praha a Brno, aplikace vás také potěší. Vyhledávat v jízdních řádech městské hromadné dopravy můžete ve více než 80 českých městech, což je opravdu slušná porce. Přesný seznam měst najdete v popisu aplikace na AppStore.

Jak si můžete všimnout na screenshotech, hra je opravdu jednoduchá. Po spuštění aplikace vás přivítá obrazovka, na které si zvolíte město, (ve kterém chcete hledat spojení) zastávku (z které vyrážíte) a cílovou zastávku. Samozřejmostí je zvolení data a času požadovaného spoje. Pokud aplikaci vypnete a znova spustíte, bude na obrazovce zobrazen poslední hledané spojení.

Rychlost spouštění, hledaní a pohyb v MHD je opravdu dobrá. Možná namítnete, že za 1,59 € by aplikace mohla umět víc věcí. S tím se nedá nic než souhlasit, na druhou stranu nejdůležitější je funkčnost, a ta je výborná.

Vývojář MHD navíc slibuje brzký update, ve kterém bude možné ukládat oblíbené stanice do oblíbených, stahovat si jízdní řády pro offline prohlížení, doplňování názvů stanic, mapu s umístěním zastávek, lokalizaci nejbližší zastávky a další užitečné funkce. Pokud hedáte jízdní řády do kapsy pro váš iPhone, nebo iPod Touch, aplikace MHD je nejlepší možné řešení.

MHD – AppStore1,59 €

6 comments
  1. Tak po tom update, který přidá ty zajímavé funkce by se o té aplikaci snad i dalo uvažovat. Takto mi to přijde jen jako nástavba na IDOS.cz, který se dá hodit také jako záložka na plochu.

  2. Tak po tom update, který přidá ty zajímavé funkce by se o té aplikaci snad i dalo uvažovat. Takto mi to přijde jen jako nástavba na IDOS.cz, který se dá hodit také jako záložka na plochu.

  3. takze ted jeste neni mozne offline prohlizeni? v tom pripade je vyuzitelnost s iPodem Touch dost minimalni, ne na moc zastavkach je free wifi 🙁

  4. takze ted jeste neni mozne offline prohlizeni? v tom pripade je vyuzitelnost s iPodem Touch dost minimalni, ne na moc zastavkach je free wifi 🙁

  5. Popularita této aplikace je typickou ukázkou hlouposti českých uživatelů. Záložka Safari odvede o mnoho lepší práci a zdarma. Nikoho taky nenapadlo zajímat se o to, jaký člověk za “vývojem” (já bych to nazval spíš neautorizovanou krádeží dat IDOSu) této aplikace stojí.

  6. Popularita této aplikace je typickou ukázkou hlouposti českých uživatelů. Záložka Safari odvede o mnoho lepší práci a zdarma. Nikoho taky nenapadlo zajímat se o to, jaký člověk za “vývojem” (já bych to nazval spíš neautorizovanou krádeží dat IDOSu) této aplikace stojí.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

2010Guide Vancouver: dokonalý průvodce olympiádou pro iPhone

Následující článek

iBomber: zbombarduj svojich nepriateľov

Související články