Nová satelitní funkce umožní iPhonu 13 hovory a textové zprávy i bez mobilního signálu

Nová satelitní funkce může dát iPhonu 13 možnosti, jaké žádní jeho předchůdci neměli. Technologie družicové komunikace na nízké oběžné dráze by mohla fungovat také na náhlavní soupravě Apple AR. Podle nejnovějších úniků by iPhone 13 mohl telefonovat a psát i bez mobilního signálu.

Zatím jde o spekulaci

Nová funkce poskytne komunikační konektivitu satelitům s nízkou oběžnou dráhou (LEO) díky přizpůsobenému čipu základního pásma Qualcomm X60. Poznámka pro investory od uznávaného průmyslového analytika Ming-Chi Kuo, kterou poprvé objevila společnost MacRumors, naznačuje, že služba satelitní komunikace by mohla přijít bez dalších smluv nebo plateb.

Globalstar, poskytovatel satelitních komunikačních služeb LEO se sídlem v USA, je „nejpravděpodobnější spoluprací se společností Apple, pokud jde o pokrytí technologií a služeb“, uvádí se v poznámce. Mezi další produkty, které by potenciálně mohly využívat satelitní technologii, patří připravovaná náhlavní souprava pro rozšířenou realitu od Applu a hodně vychvalované Apple Car, spekuloval pan Kuo.

Mnoho novinek

Očekává se, že iPhone 13 bude oficiálně představen během virtuální akce v polovině září, přičemž expedice začne koncem měsíce. Mohly by být také spuštěny Apple Watch Series 7 spolu s aktualizovanou verzí velmi populárních sluchátek AirPods. Mezi další očekávané upgrady patří výrazné vylepšení fotoaparátu a zmenšení velikosti takzvaného „zářezu“ v horní části displeje.

Očekává se, že design bude pokračováním modelů iPhone 12.

Předchozí zvěsti kolem nejnovějšího smartphonu Apple naznačují, že růst ceny ho prodraží více než jeho předchůdci. Obtíže při výrobě čipu, který pohání iPhone 13, jej údajně prodraží o 3 až 5 procent oproti iPhonu 12. Celosvětový nedostatek procesorů také vedl k problémům s dodávkami v celém odvětví, což podle Apple může vést k problémům s výrobou iPhonu i iPadu.

Další spuštění iPhonu, které se obvykle koná na začátku září, bude údajně posunuto zpět na pátek 17. září – pravděpodobně kvůli těmto zpožděním. V loňském roce problémy s dodavatelským řetězcem znamenaly, že iPhone 12 byl odhalen až v říjnu, přičemž některé modely byly zákazníkům k dispozici až v listopadu.

1 comments
  1. Že by si to chtěl rozházet se všemi mobilními operátory ? Velkej je na to Apple dost…. Jsem zvědav, co se s toho vyvrbí…

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Cena/hodnota iPhonu nebo iPadu

Následující článek
apple csam

Apple odkládá program proti zneužívání dětí o několik měsíců.

Související články