Apple pracuje na zlepšení indických vodních systémů

Aby pomohla zlepšit vodu, hygienu a hygienu v Indii, spolupracuje společnost Apple s nevládní skupinou Frank Water. Apple zvyšuje svou přítomnost v Indii, protože společnost přesouvá výrobu z Číny, a to zahrnuje práci na zlepšení životních podmínek v zemi. Za tímto účelem spojuje své síly s ekologickou nevládní organizací Frank Water, která začíná v Anekal taluk na předměstí Bengaluru.

Apple se snaží zlepšit místní životní podmínky

Frank Water provede průzkum domácností a analyzuje zdroje dat, aby zjistil, jak lidé v této oblasti využívají vodu. Organizace využívá hydrologické modelování a vyvine proces podpory rozhodování.

„Některá z nejúčinnějších řešení změny klimatu a globální vodní krize pocházejí od komunit, které každý den čelí těmto problémům,“ řekla Lisa Jackson, viceprezidentka společnosti Apple pro životní prostředí, politiku a sociální iniciativy. “Podporou inovativních, komunitních přístupů v Indii a po celém světě Apple posouvá pokrok směrem k našim globálním klimatickým cílům a zároveň přispívá k tomu, abychom lidem pomohli zlepšit jejich životy.”

Apple, Frank Water a místní partneři chtějí ukázat, jak může být kolektivní vodohospodářství spolupracující s podniky modelem, který lze napodobit v Indii a potenciálně v dalších zemích.

Apple také pracuje na ochraně životního prostředí podél indického pobřeží. V roce 2022 udělila nadaci Applied Environmental Research Foundation (AERF) grant na ochranu indických pobřežních mangrovových stromů v boji proti změně klimatu.

Kořeny mangrovů pomáhají předcházet erozi půdy v důsledku stoupajících přílivů, monzunů, hurikánů a dalších přírodních katastrof. Stromy také fungují jako pohlcovače uhlíku, které absorbují oxid uhličitý z atmosféry. Mangrovy ohrožuje také zemědělství, rybolov a těžba dřeva. Apple také pomáhá chránit a obnovovat mangrovový les o rozloze 27 000 akrů v zátoce Cispata v Kolumbii.

Apple také spolupracuje s Barefoot College v Indii, která školí venkovské ženy, aby se staly solárními inženýry ve svých komunitách. A společnost zůstává oddána svému cíli stát se uhlíkově neutrální do roku 2030 v celém svém dodavatelském řetězci.

Předchozí článek

Lionel Messi po vítězství nadělil týmu zlatý iPhone 14 Pro

Následující článek

Tento autogram Steva Jobse stojí víc než Tesla Model S

Související články

Liquipel: získejte voděodolný iPhone za příplatek $59

Na letošním veletrhu CES byla kromě již tradičního příslušenství pro zařízení od Apple představena i jedna opravdu revoluční novinka, která vypadá natolik dobře, až se jeví jako neuvěřitelná. Firma Liquipel zde totiž prezentovala stejnojmenou technologii, díky které dokáže ochránit elektronická zařízení od poškození pří styku s vodou.