apple csam

Apple odkládá program proti zneužívání dětí o několik měsíců.

Pokud jen trochu sledujete situaci ve světě technologie, určitě vám neunikl nový program Applu, který má zamezit šíření fotografií a videí se sexuálně zneužívanými dětmi. Spuštění tohoto programu se však o několik měsíců odkládá.

O novém „čtení fotografií” uložených na iCloud účtech uživatelů jsme psali již v tomto článku. Celá kauza se ale nakonec ukázala tak kontroverzní či nepochopená, že se Apple sám rozhodl některé prvky ještě přehodnotit a program proti šíření obsahu se zneužívanými dětmi o pár měsíců odložit.

Pro The Verge uvedl Apple následující: „Kvůli zpětné vazbě zákazníků, zájmových skupin, výzkumníků a dalších jsme se rozhodli vzít si nějaký čas navíc a během příštích měsíců sbírat data a vše vylepšit před spuštěním funkcí pro bezpečnost dětí.” Program tak má být spuštěn až koncem tohoto roku.

Funkce, o kterých Apple mluví, mají být podle původních předpokladů dvě. Jedna, která nezletilým dětem mladších 12 let zamezí otevírání potenciálně nevhodných fotografií a videí v iMessages. Pokud by se dítě rozhodl přece jen fotku otevřít, bude upozorněno a fotka nejdříve bude odeslána rodiči pro schválení.

Klid však narušil zejména druhý program, který má skenovat vaše fotky a videa uložená na iCloudu a vyhledávat v nich obsah s dětskou pornografií. To, podle Applu, mělo probíhat velmi bezpečně a šifrovaně. Apple tak nebude mít přímý přístup k vašim fotografiím. Před případným usvědčením šiřitele tohoto obsahu jde navíc potenciální obsah přes umělou inteligenci a až poté přes dvě instituce, kde obsah zkontroluje člověk.

Zdroj: The Verge

Předchozí článek

Nová satelitní funkce umožní iPhonu 13 hovory a textové zprávy i bez mobilního signálu

Následující článek

Rozdíly mezi Windows a MacOS

Související články