Safari iOS 15

Nová beta iOS 15 nabízí volbu umístění adresního řádku v Safari.

Apple nám na jaře představil nový iOS 15. Kromě obrovských změn ve FaceTime jsme se dočkali i velkého redesignu Safari a hlavně přidání podpory doplňků. Nový design s adresním řádkem na spodní straně ale zřejmě nevyhovuje každému uživateli, a tak se nám Apple rozhodnul dát na výběr.

Změn se dočkalo mimo jiné i safari v iPadech a na Macích. Nikde ale Apple nezměnil polohu adresního řádku, ale jen jeho design. To může narušovat jakousi ucelenost všech systémů vedle sebe. Například když chvíli používáte Safari na iPhonu a poté se přepnete do iPadu (obzvlášť ve Slide Over zobrazení, které ještě víc připomíná iPhone), může umístění prvků působit zmatečně.

Do nové Bety 6 iOS 15 tak v nastavení Safari přibude nabídka s možností volby umístění právě adresního řádku. Uživatel si tak může sám zvolit, kde mu řádek vyhovuje. Stejný přepínač je i v iPadOS a macOS – tam ale volíte pouze mezi umístěním záložek, vždy se ale zobrazují nahoře (viz náš dřívější článek). Líbí se vám změna s možností na výběr?

Předchozí článek

iPhony vás v budoucnu možná budou varovat před poškozeným displejem

Následující článek

Jak to bylo? Aneb jak nezapomenout hit (2. část)

Související články

iPhone 5: nové spekulace, ale dočkáme se ho vůbec tento rok?

Blíží se WWDC 2011 a tak nepřestávají utuchat spekulace o novém iPhone 5 - spíše naopak, je jich čím dál více. Při představování WWDC 2011 jsme se dočkali sloganu "Join us for a preview of the future of iOS and Mac OS X." Tento slogan nás v praktické míře utvrdil, že nového iPhone 5 se na novém WWDC poprvé nedočkáme - minulé roky totiž byl na této události iPhone vždy představen (od roku 2007).