Apple řeší problémy s iPad Pro

Pokud patříte mezi šťastlivce, kteří si pořídili nový iPad Pro od Applu, možná nebude tak dlouho v dobré náladě. Poslední verze se totiž ukázala jako problémová a při práci zamrzá. Že se nejedná o chybu pár kusů, potvrzují i zástupci Applu. Na opravě se podle jejich tvrzení usilovně pracuje.

V čem problém spočívá?

Nový iPad Pro zamrzává častěji, než je zdrávo. Největší problémy se točí kolem nabíjení zařízení. Jakmile je přístroj v nabíječce i po 100% nabití baterie, iPad se sekne a nelze jej zprovoznit. Zpátky do funkčního stavu ho dostane až tvrdý restart. Na fórech se tato zpráva objevovala čím dál častěji, ale nikdo tomu nevěnoval velkou pozornost. Nyní však i samotní zástupci Apple přiznali, že je to problém, který se řeší.

Jak vyřešit zamrzání

Pokud se vám něco podobného stane i na vašem zařízení, nemusíte úplně zoufat. Apple zveřejnil návod, jak vše vyřešit. “K opětovnému provozu, stačí podržet najednou pohotovostní a domovské tlačítko”. Tímto postupem se zařízení restartuje a bude opět fungovat.

Je jasné, že se jedná spíše o softwarový problém. Můžeme tedy předpokládat, že vše bude opraveno s aktualizací mobilního operačního systému iOS. O jakém časovém horizontu mluvíme, však není jasné. Apple totiž neuvedl, jak rychle bude vše napraveno a pouze oznámil, že se na nápravě pracuje.

Co si pro vás nachystal iPad Pro

Nový Apple iPad Pro je největším tabletem, který v současné době společnost nakousnutého jablíčka nabízí. K dispozici máte displej s uhlopříčkou 12,9 palce a rozlišení 2732×2048 pixelů. Jedná se o první tablet, který nabízí větší displej, než zavedené formáty o velikosti 9,7 a 7,9 palců. Ve srovnání s iPad Mini je nový tablet Pro zhruba dvakrát tak velký. K pohodlnému ovládání tak velké obrazovky, nabízí Apple i speciální stylu, který by svou kvalitou a přesností měl uspokojit i profesionální grafiky.

Předchozí článek

Internet za poslední týden #3 - iPad Pro

Následující článek

Nový iPhone se možná nedočká 3,5mm jacku na sluchátka

Související články