Apple řeší problémy s iPad Pro

Pokud patříte mezi šťastlivce, kteří si pořídili nový iPad Pro od Applu, možná nebude tak dlouho v dobré náladě. Poslední verze se totiž ukázala jako problémová a při práci zamrzá. Že se nejedná o chybu pár kusů, potvrzují i zástupci Applu. Na opravě se podle jejich tvrzení usilovně pracuje.

V čem problém spočívá?

Nový iPad Pro zamrzává častěji, než je zdrávo. Největší problémy se točí kolem nabíjení zařízení. Jakmile je přístroj v nabíječce i po 100% nabití baterie, iPad se sekne a nelze jej zprovoznit. Zpátky do funkčního stavu ho dostane až tvrdý restart. Na fórech se tato zpráva objevovala čím dál častěji, ale nikdo tomu nevěnoval velkou pozornost. Nyní však i samotní zástupci Apple přiznali, že je to problém, který se řeší.

Jak vyřešit zamrzání

Pokud se vám něco podobného stane i na vašem zařízení, nemusíte úplně zoufat. Apple zveřejnil návod, jak vše vyřešit. “K opětovnému provozu, stačí podržet najednou pohotovostní a domovské tlačítko”. Tímto postupem se zařízení restartuje a bude opět fungovat.

Je jasné, že se jedná spíše o softwarový problém. Můžeme tedy předpokládat, že vše bude opraveno s aktualizací mobilního operačního systému iOS. O jakém časovém horizontu mluvíme, však není jasné. Apple totiž neuvedl, jak rychle bude vše napraveno a pouze oznámil, že se na nápravě pracuje.

Co si pro vás nachystal iPad Pro

Nový Apple iPad Pro je největším tabletem, který v současné době společnost nakousnutého jablíčka nabízí. K dispozici máte displej s uhlopříčkou 12,9 palce a rozlišení 2732×2048 pixelů. Jedná se o první tablet, který nabízí větší displej, než zavedené formáty o velikosti 9,7 a 7,9 palců. Ve srovnání s iPad Mini je nový tablet Pro zhruba dvakrát tak velký. K pohodlnému ovládání tak velké obrazovky, nabízí Apple i speciální stylu, který by svou kvalitou a přesností měl uspokojit i profesionální grafiky.

Předchozí článek

Internet za poslední týden #3 - iPad Pro

Následující článek

Nový iPhone se možná nedočká 3,5mm jacku na sluchátka

Související články

Nový MacBook Air: vydání se znovu posouvá, čeká se na Lion

Pokud patříte mezi lidi, kteří netrpělivě čekají na nový MacBook Air, pak pro Vás mám špatnou zprávu. Původně se nový MacBook Air měl objevit již na konci tohoto měsíce, čehož se chytla většina zahraničních serverů. Nestalo se ale tak a vypadá to, že vydání nového MacBooku Air je "natáhováno" ne kvůli nějakým problémům ve výrobě, ale spíše z důvodu vydání nového operačního systému od Apple - OS X Lion.