iPhone 15 Pro může opustit dvě tlačítka pro ovládání hlasitosti

Stále se množí zvěsti, že Apple nahradí všechna fyzická tlačítka na iPhonu 15 Pro polovodičovými, včetně jediného přepracovaného přepínače hlasitosti namísto dvou tlačítek. V říjnu 2022 analytik Ming-Chi Kuo tvrdil, že nadcházející iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max přejdou z mechanických tlačítek na polovodičová. Nevyjádřil se však k tomu, zda budou tato tlačítka přepracována.

Změna tlačítek by znamenala určité výhody

Nyní údajně uniklé CAD výkresy a rendery pro telefony byly sledovány lidmi, kteří se pokoušeli vytvořit makety. Někteří z nich říkají, že návrhy jasně ukazují, že běžná dvě tlačítka hlasitosti budou nahrazena jediným dlouhým.

Jednalo by se o návrat k nejstarším iPhonům, které disponovaly jediným kolébkovým ovládáním hlasitosti. Ale také by to potenciálně poskytlo iPhone 15 Pro větší odolnost proti vodě a prachu, protože tlačítko v pevném stavu potřebuje mnohem menší otvor v rámu, aby fungovalo.

Nový iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max se očekávají v září 2023 a předpokládá se, že budou mít zakřivené titanové strany a navíc nabíjecí port USB-C vynucený EU.

Předchozí článek

Jak chce Apple integrovat svůj AR headset s iPhonem a Macem

Následující článek

Lionel Messi po vítězství nadělil týmu zlatý iPhone 14 Pro

Související články

RecognizeMe: odemkněte iPhone 4 pomocí rozpoznání vaší tváře

Majitelé jailbreakovaného iPhone 4 si mohou vyzkoušet další zajímavou vychytávku, která umožní odemknutí přístroje pomocí přední kamery. Prográmek RecognizeMe, který seženete v Cydii za $7, nepatří mezi ty nejpraktičtější, ale rozhodně s ním u piva kamarády ohromíte. Podívejte se na video od vývojáře, který si říká Apocolipse.