“Need for Speed: Hot Pursuit”: ilegální závody z druhé strany barikády

Ujíždění policii či převoz kradeného auta? To už tu bylo mnohokrát, jaké by ale bylo stát na straně policie? Honit závodníky a vyrážet je z trati, házet jim pod kola hřebíky, posílat elektromagnetické pulsy, které vyřadí elektroniku auta a přivolávat zátarasy? To a mnohem více vás čeká v posledních NFS.

Ujíždění policii či převoz kradeného auta? To už tu bylo mnohokrát, jaké by ale bylo stát na straně policie? Honit závodníky a vyrážet je z trati, házet jim pod kola hřebíky, posílat elektromagnetické pulsy, které vyřadí elektroniku auta a přivolávat zátarasy? To a mnohem více vás čeká v posledních NFS.

Sérii Need for Speed asi nemusím představovat, tyto závodní tituly jsou totiž natolik oblíbené a známé, že by to bylo zbytečné. Hot Pursuit zde bylo na počítačích již v roce 1998, o dvanáct let později jsme se dočkali remaku této skvělé hry pro mnoho platforem včetně iOS. Jak obstojí v porovnání s Undercover  a Shift?

Hot Pursuit vás ihned po spuštění vtáhne do hry poutavým intrem, po němž jste přesměrováni do krátkého úvodu, který vás seznámí s ovládáním. Poté si již můžete vybírat závody. V Hot Pursuit vás čekají vesměs tři typy – zničení jednoho nebo více aut, jízda na čas nebo závod s dalšími policejními vozy.

Hra je bohužel uměle prodlužována nutností jezdit znovu předešlé závody. I vaše nejsilnější auto totiž mnohdy nestačí na výhru, a tak musíte odjezdit několik předešlých s lepším výsledkem, čímž se vám zpřístupní silnější auto. Je to možná trochu nepříjemné, ale ve finále mi to ani tak nevadilo. Závody nikdy nejsou stejné, takže se nudit nebudete ani při jejich třetím opakování. Odemykání nových aut je na základě vašeho povyšování. Za jednotlivé závody získáváte peníze, po získání dostatečného množství jste povýšeni a do garáže přibude další auto.

Zajímavostí je, že si v Hot Pursuit zajezdíte pouze za policii. Z toho také vyplývá, že si nebudete moci upravovat auto výkonnostně ani vizuálně. Každé auto tak bude v klasickém černobílém provedení s majáčkem na střeše, pro zvýšení rychlosti ale máte k dispozici dusík, který se postupně sám doplňuje. Hra obsahuje licencovaná reálná auta, takže se po silnicích proženete s auty značek Porsche, Corvette, Lamborghini nebo třeba Bugatti.

Dusík ale není to jediné, co vám v likvidaci závodníků pomůže. K dispozici máte také pás s hřebíky, elektromagnetický puls a přivolání zátarasu. Pro použití hřebíků musíte protivníka předjet, aktivovat tuto “zbraň” a snažit se udržet před ním. Pokud se vám to povede a hřebíky spadnou přímo pod kola auta, tak ho buď strhnou do hodin nebo rovnou otočí na střechu. Mnohem zajímavější je ovšem elektromagnetický puls. Jedete-li dostatečně blízko a udržíte zaměřovač na protivníkovu autu, vyšle se pár tisíc voltů a řidič nad autem na chvíli ztratí kontrolu. Výhodné je to například před přivolaným zátarasem z policejních aut. Protivník se totiž nebude moci vyhnout a narazí do něj v plné rychlosti. Máte-li ale jen zátarasy, stačí zvolit správný moment přivolání. Pokud si totiž přivoláte zátaras na rovince, závodník ho bez problému objede. Zátarasu za zatáčkou se již ale většinou nestačí vyhnout.

Po najetí na hřebíky se spustí reálná animace, žádná nudná předdefinovaná videa nečekejte.

Abyste to ovšem neměli tak jednoduché, své zbraně můžete použít jen jednou za čas. Navíc mají někteří závodníci rušičku, která na chvíli znemožní jejich použití. Čas od času vám také pod kola vypustí trochu benzínu, který vás může jednoduše hodit do smyku.

Co ale ve hře nenajdete je jakákoliv forma příběhu. Zkrátka jezdíte, povyšujete, znovu jezdíte a konec. Otázka ovšem je, jestli vás příběh zajímá, já ho v Undercover vždy ignoroval a akorát mne zdržovala nutnost zavírat dialogy. Místo příběhu však dostanete akční arkádové závody, které chytnou a nepustí. Ještě zábavnější je pak lokální multiplayer (wifi/bluetooth), kdy hraje jeden za policii a druhý se mu snaží odolat.

Hot Pursuit je určitě zajímavá alternativa ke všem závodním hrám na App Store a přináší něco zcela nového. Oželíte-li příběh nebo dokonce uvítáte jeho absenci, nabídne vám hra velmi zábavné závody, které tu zatím nebyly. Na App Store najdete Need for Speed: Hot Pursuit za 3,99€, v přepočtu tedy přibližně 100 Kč. Zároveň je ve slevě také první díl NFS pro iOS Undercover (0,79€), který doporučuji přikoupit.

94 comments
  1. Právě jsem to dohrál, docela mě tato hra zklamala, hlavně tím, že jde hrát pouze za policajty

    1. Ahoj já mam zase takoví problém když jsem to dohral tak ta nemam možnost jezdit volné po mapě jen furt jezdím jen Závody (jde to jezdit volne???)

      1. Ehmmm…Toto je na iOS a né na PC tak asi nemůžeš očekávat to samé jako v PC verzi…To je jako kdybych četl recenzi nějaké hry na Android a pak ji stáhl na Javu…

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Turnaj v Train Conductor: staňte se mistrem virtuálního nádraží!

Následující článek

iTunes: tím nezapomenutelným momentem jsou The Beatles

Související články