Řekněte ahoj pokroku. Apple srovnává první a dnešní Mac.

Roku 1998 firma Apple opět začala vzrůstat díky návratu Steva Jobse. Navrhl totiž revoluční osobní počítač, který každý z nás dobře zná. Plastová průhledná krabice, která je v mnoha barevných variantách, s oddělitelnou klávesnicí a myší.. To se tehdy jen tak nevidělo. Letos jablečná firma zavzpomínala na tento iMac 3G a rovnou ho porovnala s dnešním iMacem. Na oficiálních stránkách Applu si můžete přečíst jak a v čem se tyto dva modely lišily.

Pokud jste všímaví a jde Vám matematika, tak na dnešním iMacu můžete napočítat o 14 milionů pixelů více, než tomu bylo u první generace. Změnu zaznamenala i grafika, která je dnes až 62.000 krát rychlejší. Paměť RAM vystoupala 1.000 krát a celková paměť Macu se zvýšila 750 krát. Nakonec Apple ještě uvádí 366 krát vyšší výkon procesoru.

Takto podle Applu vypadá 17 let nepřetržité evoluce v řadě iMaců. A co víme, možná se příští rok dočkáme srovnání prvního a posledního iPhonu.

Výstřižek

 

 

Předchozí článek

Internet za poslední týden #1 - Myš s klávesnicí a Microsoft

Následující článek

Jaká tajemství skrývá nový 21.5" iMac?

Související články

Apple: nejlepší čtvrtletí historie, tržba 26,74 miliardy dolarů

Apple před několika hodinami oznámil finanční úspěch za první fiskální období tohoto roku (končící 25.12.2010). Slovo "úspěch" jsem použil záměrně, protože pro Apple nedopadl poslední kvartál vůbec špatně. Naopak, americká společnost zaznamenala nejlepší čtvrtletí v historii, protože jen prodejem 4.13M Maců, 16.24M iPhonů, 19.45M iPodů a 7.33M iPadů si Apple vydělal 15,68 miliardy dolarů!