Řekněte ahoj pokroku. Apple srovnává první a dnešní Mac.

Roku 1998 firma Apple opět začala vzrůstat díky návratu Steva Jobse. Navrhl totiž revoluční osobní počítač, který každý z nás dobře zná. Plastová průhledná krabice, která je v mnoha barevných variantách, s oddělitelnou klávesnicí a myší.. To se tehdy jen tak nevidělo. Letos jablečná firma zavzpomínala na tento iMac 3G a rovnou ho porovnala s dnešním iMacem. Na oficiálních stránkách Applu si můžete přečíst jak a v čem se tyto dva modely lišily.

Pokud jste všímaví a jde Vám matematika, tak na dnešním iMacu můžete napočítat o 14 milionů pixelů více, než tomu bylo u první generace. Změnu zaznamenala i grafika, která je dnes až 62.000 krát rychlejší. Paměť RAM vystoupala 1.000 krát a celková paměť Macu se zvýšila 750 krát. Nakonec Apple ještě uvádí 366 krát vyšší výkon procesoru.

Takto podle Applu vypadá 17 let nepřetržité evoluce v řadě iMaců. A co víme, možná se příští rok dočkáme srovnání prvního a posledního iPhonu.

Výstřižek

 

 

Předchozí článek

Internet za poslední týden #1 - Myš s klávesnicí a Microsoft

Následující článek

Jaká tajemství skrývá nový 21.5" iMac?

Související články

iOS 4.3 beta 2: nakonec žádná nová gesta na iPadu?

Nedávno jsme vám psali, že v první vydané betě iOS 4.3 se u iPadu mimojiné, kromě dalších zajímavých novinek, objevily čtyřprstá a pětiprstá gesta určená pro ukončování aplikace, jejich přeskakování či pro vyjetí multitasking lišty. Vše nasvědčovalo tomu, že se jich i jako obyčejní uživatelé dočkáme i ve finální verzi.

Velká tipovací soutěž o Apple iPhone 4!

Určitě souhlasíte, že iPhone 4 v současnosti patří k nejlepším mobilním telefonům vůbec. Internetový magazín iPhoneTips.cz vám denně servíruje nejnovější informace a recenze jak o iPhone, tak celkově o produktech Apple. Jsme s vámi již více jak 1 rok a za tuto dobu jsme dokázali vytvořit jeden z nejlepších internetových magazínů o iPhone. Za to vděčíme především vám, čtenářům iPhoneTips, proto jsme pro vás s internetovým obchodem iPhone-Prodej.cz připravili soutěž o Apple iPhone 4 16GB!