Řekněte ahoj pokroku. Apple srovnává první a dnešní Mac.

Roku 1998 firma Apple opět začala vzrůstat díky návratu Steva Jobse. Navrhl totiž revoluční osobní počítač, který každý z nás dobře zná. Plastová průhledná krabice, která je v mnoha barevných variantách, s oddělitelnou klávesnicí a myší.. To se tehdy jen tak nevidělo. Letos jablečná firma zavzpomínala na tento iMac 3G a rovnou ho porovnala s dnešním iMacem. Na oficiálních stránkách Applu si můžete přečíst jak a v čem se tyto dva modely lišily.

Pokud jste všímaví a jde Vám matematika, tak na dnešním iMacu můžete napočítat o 14 milionů pixelů více, než tomu bylo u první generace. Změnu zaznamenala i grafika, která je dnes až 62.000 krát rychlejší. Paměť RAM vystoupala 1.000 krát a celková paměť Macu se zvýšila 750 krát. Nakonec Apple ještě uvádí 366 krát vyšší výkon procesoru.

Takto podle Applu vypadá 17 let nepřetržité evoluce v řadě iMaců. A co víme, možná se příští rok dočkáme srovnání prvního a posledního iPhonu.

Výstřižek

 

 

Předchozí článek

Internet za poslední týden #1 - Myš s klávesnicí a Microsoft

Následující článek

Jaká tajemství skrývá nový 21.5" iMac?

Související články

Jailbreak iOS 4.3.2: untethered jailbreak pro novou verzi iOS

Ani ne před týdnem se objevila nová verze iOS s ozačením 4.3.2. Aktualizace nepřinesla žádné převratné změny, pouze opravy bugů u iPadu 2 (kterého se ale paradoxně jailbreak netýká) a několika oprav bezpečnostních děr v systému. Přesto se ale velmi rychle přiřítil funkční jailbreak, se kterým můžete mít vaše zařízení v nejnovější verzi iOS a s jailbreakem.