Řekněte ahoj pokroku. Apple srovnává první a dnešní Mac.

Roku 1998 firma Apple opět začala vzrůstat díky návratu Steva Jobse. Navrhl totiž revoluční osobní počítač, který každý z nás dobře zná. Plastová průhledná krabice, která je v mnoha barevných variantách, s oddělitelnou klávesnicí a myší.. To se tehdy jen tak nevidělo. Letos jablečná firma zavzpomínala na tento iMac 3G a rovnou ho porovnala s dnešním iMacem. Na oficiálních stránkách Applu si můžete přečíst jak a v čem se tyto dva modely lišily.

Pokud jste všímaví a jde Vám matematika, tak na dnešním iMacu můžete napočítat o 14 milionů pixelů více, než tomu bylo u první generace. Změnu zaznamenala i grafika, která je dnes až 62.000 krát rychlejší. Paměť RAM vystoupala 1.000 krát a celková paměť Macu se zvýšila 750 krát. Nakonec Apple ještě uvádí 366 krát vyšší výkon procesoru.

Takto podle Applu vypadá 17 let nepřetržité evoluce v řadě iMaců. A co víme, možná se příští rok dočkáme srovnání prvního a posledního iPhonu.

Výstřižek

 

 

Předchozí článek

Internet za poslední týden #1 - Myš s klávesnicí a Microsoft

Následující článek

Jaká tajemství skrývá nový 21.5" iMac?

Související články

Penultimate: oblíbený a podařený zápisník pro iPad

Penultimate je synonymem sešitu na iPadu. Nebo aspoň nějak tak by se dala tato aplikace charakterizovat. Když Penultimate poprvé zapnete, objeví se vám tutoriálový sešit, který vás provede ovládáním samotného programu. Pokud již máte zakoupenou nějakou aplikaci z iWork od Applu, tak tento tutoriálový postup nejspíš znáte. A podobností s iWork (zejména s Pages), je tu více. Například zobrazení sešitu v Penultimate je dost podobné těm, jako to mají Pages.