Apple vyvíjí technologii, se kterou iPhone pozná, když máte depresi nebo úzkost

iPhony toho o svém uživateli vědí už mnoho a Apple dělá vše proto, aby toho věděly ještě více. Podle nové zprávy Apple pracuje na technologii, která by iPhonu umožnila vědět, kdy je jeho majitel v depresi.

iPhone zjistí, jesti máte depku

Podle Wall Street Journal by telefon dokázal diagnostikovat deprese a kognitivní pokles při pohledu na jejich majitele. Citovala lidi obeznámené s touto záležitostí a také dokumenty, které viděla, a uvedla podrobné studie, které byly zahájeny jako součást úsilí.

Podle zprávy by telefon mohl použít informace, které telefon shromažďuje o svém majiteli, a přenést je do algoritmu, který by jim umožnil potenciální diagnostiku.

Dokázal by se podívat na mimiku lidí, jejich řečové vzorce, jak chodí, jak spí a další, Wall Street Journal. Podle zprávy by se také mohlo podívat na to, jak rychle lidé píšou a co říkají.

Celá tato analýza se odehrála na samotném telefonu a nebyla předána společnosti Apple, v souladu se závazkem společnosti v oblasti ochrany osobních údajů. Apple již chrání zdravotní záznamy způsobem, který u jiných typů dat nechrání, a udržuje je zabezpečené na telefonech, nikoli je nahrává na své servery.

Práce bude zahrnovat studie ve spolupráci s univerzitami, které by jí mohly pomoci pochopit, zda by technologie mohla být účinná, navrhla zpráva. Přestože je stále v rané fázi a v budoucích iPhonech se nemusí objevit, deník naznačil, že Apple je ohledně této možností optimistický.

Předchozí článek
MacBookr Air

Takto by mohl vypadat příští MacBook Air.

Následující článek

EU chce, aby měly všechny telefony stejnou nabíječku, včetně iPhonů

Související články

Samsung i9000 Galaxy S: ztrácí signál, nikoho to ale nezajímá!

Poslední týdny všechny servery píšící (nejen) o Apple masírují své čtenáře články o problémech se signálem iPhone 4. Je to proto, že iPhone je nejprodávanější telefon na světě a tyto články jsou pochopitelně hodně čtené. Napadlo vás ale, že podobným (a mnohdy větším) problémem trpí i jiné telefony? Ano, dokonce i (ne)úspěšná kopie iPhone od Samsungu, model Galaxy S. Jeho problém se signálem je o dost výraznější než u iPhone 4, přesto o této skutečnosti veřejnost žádné české internetové média neinformují. Rozhodli jsme se to změnit!