Apple vyvíjí technologii, se kterou iPhone pozná, když máte depresi nebo úzkost

iPhony toho o svém uživateli vědí už mnoho a Apple dělá vše proto, aby toho věděly ještě více. Podle nové zprávy Apple pracuje na technologii, která by iPhonu umožnila vědět, kdy je jeho majitel v depresi.

iPhone zjistí, jesti máte depku

Podle Wall Street Journal by telefon dokázal diagnostikovat deprese a kognitivní pokles při pohledu na jejich majitele. Citovala lidi obeznámené s touto záležitostí a také dokumenty, které viděla, a uvedla podrobné studie, které byly zahájeny jako součást úsilí.

Podle zprávy by telefon mohl použít informace, které telefon shromažďuje o svém majiteli, a přenést je do algoritmu, který by jim umožnil potenciální diagnostiku.

Dokázal by se podívat na mimiku lidí, jejich řečové vzorce, jak chodí, jak spí a další, Wall Street Journal. Podle zprávy by se také mohlo podívat na to, jak rychle lidé píšou a co říkají.

Celá tato analýza se odehrála na samotném telefonu a nebyla předána společnosti Apple, v souladu se závazkem společnosti v oblasti ochrany osobních údajů. Apple již chrání zdravotní záznamy způsobem, který u jiných typů dat nechrání, a udržuje je zabezpečené na telefonech, nikoli je nahrává na své servery.

Práce bude zahrnovat studie ve spolupráci s univerzitami, které by jí mohly pomoci pochopit, zda by technologie mohla být účinná, navrhla zpráva. Přestože je stále v rané fázi a v budoucích iPhonech se nemusí objevit, deník naznačil, že Apple je ohledně této možností optimistický.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Předchozí článek
MacBookr Air

Takto by mohl vypadat příští MacBook Air.

Následující článek

EU chce, aby měly všechny telefony stejnou nabíječku, včetně iPhonů

Související články