Návod: jak ignorovat připojenou Wi-Fi síť v iOS

iOS zařízení si po připojení na Wi-Fi pamatují všechny detaily, údaje a její připojení. Jak to udělat, aby je iPhone, iPad nebo iPod Touch zapomněli?

iOS zařízení si po připojení na Wi-Fi pamatují všechny detaily, údaje a její připojení. Jak to udělat, aby je iPhone, iPad nebo iPod Touch zapomněli?

Je to velice jednoduchý postup. Můžete ho použít, pokud se třeba připojíte k nějaké Wi-Fi omylem, nebo na určité síti nechcete být připojeni a iPhone se stále připojuje. Dělá se to v Nastavení “ignorací Wi-Fi”. Pokud jednou ignorujete Wi-Fi síť, iOS zařízení se k ní už nebude automaticky připojovat. Pouze, pokud to znovu povolíte = připojíte se znovu k Wi-Fi.

Abyste mohli ignorovat nějakou Wi-Fi síť, musíte být v jejím dosahu – musí být vidět v seznamu Wi-Fi sítí.

Pokud jste v dosahu, spusťte si Nastavení (Settings) a klikněte na nastavení Wi-Fi.

Dostanete se do seznamu Wi-Fi sití vyhledaných vaším iOS zařízením. Najděte si v seznamu síť, kterou budete chtít ignorovat a klikněte na modrou šipku vedle ukazatele síly signálu.

Dostanete se do detailů o zvolené Wi-Fi síti a zde budete mít hned nahoře volbu “Ignorovat tuto síť” (“Forget this Network”).

Vaše iOS zařízení bude poté ignorovat tuto síť, nebude mít o ní uloženy údaje s heslem a už se k ní nebude automaticky připojovat. Samozřejmě vám tuto síť nezablokuje úplně. Pro opětovné připojení stačí znovu ve Wi-Fi nastavení síť najít a připojit se k ní. Pokud bude požadovat heslo, budete ho muset samozřejmě zadat.

86 comments
  1. Nechápu proč to Apple nazval jako “Ignorova tuto síť”, pochopil bych smysl tohoto tlačítka kdyby to bylo ve stylu – smazat údaje pro připojení, nebo tak něco …

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

HeliumBOOTH: hodně srandy za málo peněz

Následující článek

Sky Gamblers: Rise of Glory - výborná letecká arkáda

Související články