iOS tip: zámek expozice a ostření při focení

Věděli jste, že iPhone, iPad a iPod Touch s fotoaparátem mají v iOS funkci zámku expozice a automatického ostření při focení? Pokud ne, zde je návod.

Věděli jste, že iPhone, iPad a iPod Touch s fotoaparátem mají v iOS funkci zámku expozice a automatického ostření při focení? Pokud ne, zde je návod.

Na první pohled obyčejný screen fotoaparátu. Pokud se však podíváte na spodní část focené scény, můžete si všimnout popisku “Zámek AE/AF”. Ano, jedná se o zámek automatické expozice a zámek automatického focusu (ostření). Možná jste ani nevěděli, že to iPhone, iPad a iPod Touch umí, protože funkce nemá nikde žádný popisek, ani tlačítko. Jak tedy tuto funkci aktivovat?

Na místě, kde chcete uzamknout expozici a ostření pro fotografii, podržte chvíli prst. Nejdříve se zobrazí klasický ostřící čtverec, který však po chvilce držení problikne a nad spouští fotoaparátu se zobrazí popisek jako na obrázku. Pokud změníte focenou scénu, všimnete si, že telefon drží zaostření na jednu vzdálenost a určité světlo.

Tuto funkci jsem zkoušel se systémem iOS 5.1.1 a umí ji iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPod Touch 4.generace, iPad 2 a iPad nové generace.

35 comments
  1. odskusane na iPod Touch 4gen. + iOS 5.1.1 – funguje!!
    vdaka za TIP

  2.  tak to je super vďaka za skvelý TIP 🙂 niekedy mi išlo to sústavné zaostrovanie na nervy keď mi rozmazávalo fotky

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Offroad Legends: zábavné offroady a jejich první trailer

Následující článek

Rock For People 2012: festivalová aplikace je na světě

Související články

BTstack Mouse: iPad lze ovládat bezdrátovou myší (návod)

Po nedávném uvedení nástroje pro Jailbreak iPadu (o aplikaci Spirit jsme psali zde) se na internetu začalo objevovat spoustu nových neoficiálních úprav softwarové části iPadu. Jednou z nich je aplikace BTstack Mouse z Cydie. Ta umožní iPad ovládat bezdrátovou myší přes bluetooth. Na video-tutoriálu uvidíte ovládání iPadu pomocí Magic Mouse!