iOS tip: zámek expozice a ostření při focení

Věděli jste, že iPhone, iPad a iPod Touch s fotoaparátem mají v iOS funkci zámku expozice a automatického ostření při focení? Pokud ne, zde je návod.

Věděli jste, že iPhone, iPad a iPod Touch s fotoaparátem mají v iOS funkci zámku expozice a automatického ostření při focení? Pokud ne, zde je návod.

Na první pohled obyčejný screen fotoaparátu. Pokud se však podíváte na spodní část focené scény, můžete si všimnout popisku “Zámek AE/AF”. Ano, jedná se o zámek automatické expozice a zámek automatického focusu (ostření). Možná jste ani nevěděli, že to iPhone, iPad a iPod Touch umí, protože funkce nemá nikde žádný popisek, ani tlačítko. Jak tedy tuto funkci aktivovat?

Na místě, kde chcete uzamknout expozici a ostření pro fotografii, podržte chvíli prst. Nejdříve se zobrazí klasický ostřící čtverec, který však po chvilce držení problikne a nad spouští fotoaparátu se zobrazí popisek jako na obrázku. Pokud změníte focenou scénu, všimnete si, že telefon drží zaostření na jednu vzdálenost a určité světlo.

Tuto funkci jsem zkoušel se systémem iOS 5.1.1 a umí ji iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPod Touch 4.generace, iPad 2 a iPad nové generace.

35 comments
  1. odskusane na iPod Touch 4gen. + iOS 5.1.1 – funguje!!
    vdaka za TIP

  2.  tak to je super vďaka za skvelý TIP 🙂 niekedy mi išlo to sústavné zaostrovanie na nervy keď mi rozmazávalo fotky

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Offroad Legends: zábavné offroady a jejich první trailer

Následující článek

Rock For People 2012: festivalová aplikace je na světě

Související články