Safari 15.1 v macOS vrací starý design.

Plánovaný redesign Safari je jednou z větších novinek nového macOS 15 Monterey. Předěláním vzhledu si ale nejspíš není jistý ani samotný Apple, jelikož s ním na iOS, iPadOS i macOS neustále šibuje.

Horní část Safari se měla v MacOS Monterey dočkat značného odlehčení ve stylu nových mobilních verzí aplikace. Původní plán byl uživatelům mobilních i stolních zařízení vnutit nový „bublinový” design, kdy Otevřené záložky utvořily jakési samostatné bubliny a zároveň fungovaly jako vyhledávaní pole.

Některým uživatelům se ale změny nelíbily, a tak Apple přidal do nastavení nabídku přepnout na starý design. U macOS 12.0.1 to dokonce nyní došlo až k tomu, že „starý” design Safari je výchozím vzhledem a na nový si musíte přepnout v předvolbách.

Jednoduše otevřete Safari (musíte mít aktualizováno na macOS 12.0.1), v horní nabídce zvolíte „Předvolby” a ve druhé záložce „Panely” si zvolíte mezi kompaktním a samostatným vzhledem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Předchozí článek

EU chce, aby měly všechny telefony stejnou nabíječku, včetně iPhonů

Následující článek

Apple boduje nejen s iPhony, rekordní prodeje má i z prodeje Maců.

Související články

Rage (HD): 3D střílečka s nejlepší grafikou současnosti

Když jsem vám před dvěma týdny psal preview o hře Infinity Blade a označil jí za nejlépe graficky vydařenou hru pro iOS těchto Vánoc, šeredně jsem se zmýlil. Zakladatel id Software (ano, ti, kteří stvořili legendární Doom a Quake) John Carmack totiž v těchto dnech vydal hru s názvem Rage, která má všem dosavadním střílečkám na iPhone, iPod i iPad nakopat zadek!