Safari 15.1 v macOS vrací starý design.

Plánovaný redesign Safari je jednou z větších novinek nového macOS 15 Monterey. Předěláním vzhledu si ale nejspíš není jistý ani samotný Apple, jelikož s ním na iOS, iPadOS i macOS neustále šibuje.

Horní část Safari se měla v MacOS Monterey dočkat značného odlehčení ve stylu nových mobilních verzí aplikace. Původní plán byl uživatelům mobilních i stolních zařízení vnutit nový „bublinový” design, kdy Otevřené záložky utvořily jakési samostatné bubliny a zároveň fungovaly jako vyhledávaní pole.

Některým uživatelům se ale změny nelíbily, a tak Apple přidal do nastavení nabídku přepnout na starý design. U macOS 12.0.1 to dokonce nyní došlo až k tomu, že „starý” design Safari je výchozím vzhledem a na nový si musíte přepnout v předvolbách.

Jednoduše otevřete Safari (musíte mít aktualizováno na macOS 12.0.1), v horní nabídce zvolíte „Předvolby” a ve druhé záložce „Panely” si zvolíte mezi kompaktním a samostatným vzhledem.

Předchozí článek

EU chce, aby měly všechny telefony stejnou nabíječku, včetně iPhonů

Následující článek

Apple boduje nejen s iPhony, rekordní prodeje má i z prodeje Maců.

Související články

Penultimate: oblíbený a podařený zápisník pro iPad

Penultimate je synonymem sešitu na iPadu. Nebo aspoň nějak tak by se dala tato aplikace charakterizovat. Když Penultimate poprvé zapnete, objeví se vám tutoriálový sešit, který vás provede ovládáním samotného programu. Pokud již máte zakoupenou nějakou aplikaci z iWork od Applu, tak tento tutoriálový postup nejspíš znáte. A podobností s iWork (zejména s Pages), je tu více. Například zobrazení sešitu v Penultimate je dost podobné těm, jako to mají Pages.

iPad: první video-recenze tabletu od Apple

První dubnovou zprávu věnujeme iPadu a skvělé video-recenzi, kterou připravil uznávaný PCMAG. Ikdyž je recenze v angličtině, myslím, že i pro začátečníky nebude problém porozumět. Ve videu najdete hezké detaily jak samotného tabletu, tak operačního systému, nebo třeba GT Racing.