Neuvěřitelné: 4 miliony prodaných iPhonů 4S za první tři dny

Je to až neuvěřitelné, ale Applu se podařilo za první tři dny prodat úctyhodné 4 miliony iPhonů 4S. K tomu si ještě celých 25 milionů uživatelů stáhlo nový iOS 5.

Prodej nového modelu iPhonu dále trhá rekordy. Už jsme vás informovali o tom, že během prvních dvanácti hodin došlo k předobjednávce více než milionu kusů tohoto přístroje, ale nyní přišla na světlo ještě neuvěřitelnější zpráva – za první tři dny prodeje se prodaly více než 4 miliony nových iPhonů.

Jen pro srovnání – je to více než dvakrát tolik co prodaných iPhonů 4 za stejnou dobu (kterých se za první tři dny prodalo “jen” 1,7 milionu) a podle hrubých odhadů je to přibližně stejně jako prodané kusy všech čtyř předchozích modelů dohromady. Na to, že jde o pouhopouhý “speed bump” a že tento model vyvolal mezi skalními fanoušky spíše zklamání než nadšení, jde o poněkud nečekaný a extrémní úspěch.

Apple byl na velkou poptávku připraven (svědčí o tom kratší fronty před jablečnými obchody), ovšem zřejmě nepočítal s tímto – a tak nyní v USA začal fungovat systém rezervací, kdy je nutné si svůj iPhone rezervovat den předem a následujícího dne si jej vyzvednout. Pokud nějaké modely ten den zbydou, budou si je moci zákazníci zakoupit i bez rezervace. Apple tím chce nejen uhlídat své zásoby, ale také odstranit nepříjemné fronty, které určitě nedělají dobrý dojem. Otázkou zůstává, jak dlouho ještě Apple dokáže obrovskou poprávku pokrývat – zvlášť když zhruba za deset dní začne prodej ve více než dvaceti dalších státech včetně ČR a Slovenska.

A aby toho nebylo málo, Apple v tiskové zprávě také oznámil, že novou pátou verzi iOS si do dnešního dne stáhlo 25 milionů uživatelů a společně s tím si 20 milionů lidí vytvořilo iCloud účet. Nedivte se tedy, že jablečné servery byly v den spuštění trošku přetížené a že iCloud občas vyhodí nějakou tu chybku. Jak se totiž chcete připravit na tohle?

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Naturespace: aplikace pro dokonalý audio-vizuální relax

Následující článek

ShadowGun: nadějná česká FPS akce

Související články

Nový iPhone 4: Apple ztratil prototyp, máme první informace!

Do redakce internetovému magazínu Gizmodo se se dostal prototyp neznámého zařízení, který svým designem velice nápadně připomíná vylepšený iPhone, součástky přístroje na sobě nesou značky Apple a podobná konstrukce doposud nebyla v jiném přístroji k vidění. Apple se dokonce neoficiálně vyjádřil ve smyslu, že skutečně prototyp nového iPhone ztratil a chce ho zpět! Zní to slibně, co říkáte? Všechny novinky a informace o novém iPhone 4 najdete v našem článku.