Neuvěřitelné: 4 miliony prodaných iPhonů 4S za první tři dny

Je to až neuvěřitelné, ale Applu se podařilo za první tři dny prodat úctyhodné 4 miliony iPhonů 4S. K tomu si ještě celých 25 milionů uživatelů stáhlo nový iOS 5.

Prodej nového modelu iPhonu dále trhá rekordy. Už jsme vás informovali o tom, že během prvních dvanácti hodin došlo k předobjednávce více než milionu kusů tohoto přístroje, ale nyní přišla na světlo ještě neuvěřitelnější zpráva – za první tři dny prodeje se prodaly více než 4 miliony nových iPhonů.

Jen pro srovnání – je to více než dvakrát tolik co prodaných iPhonů 4 za stejnou dobu (kterých se za první tři dny prodalo “jen” 1,7 milionu) a podle hrubých odhadů je to přibližně stejně jako prodané kusy všech čtyř předchozích modelů dohromady. Na to, že jde o pouhopouhý “speed bump” a že tento model vyvolal mezi skalními fanoušky spíše zklamání než nadšení, jde o poněkud nečekaný a extrémní úspěch.

Apple byl na velkou poptávku připraven (svědčí o tom kratší fronty před jablečnými obchody), ovšem zřejmě nepočítal s tímto – a tak nyní v USA začal fungovat systém rezervací, kdy je nutné si svůj iPhone rezervovat den předem a následujícího dne si jej vyzvednout. Pokud nějaké modely ten den zbydou, budou si je moci zákazníci zakoupit i bez rezervace. Apple tím chce nejen uhlídat své zásoby, ale také odstranit nepříjemné fronty, které určitě nedělají dobrý dojem. Otázkou zůstává, jak dlouho ještě Apple dokáže obrovskou poprávku pokrývat – zvlášť když zhruba za deset dní začne prodej ve více než dvaceti dalších státech včetně ČR a Slovenska.

A aby toho nebylo málo, Apple v tiskové zprávě také oznámil, že novou pátou verzi iOS si do dnešního dne stáhlo 25 milionů uživatelů a společně s tím si 20 milionů lidí vytvořilo iCloud účet. Nedivte se tedy, že jablečné servery byly v den spuštění trošku přetížené a že iCloud občas vyhodí nějakou tu chybku. Jak se totiž chcete připravit na tohle?

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Naturespace: aplikace pro dokonalý audio-vizuální relax

Následující článek

ShadowGun: nadějná česká FPS akce

Související články

Twitter for Mac: Tweetie se konečně dočkal nástupce!

Spolu se spuštěním Mac App Store byl uveden Twitter for Mac, dostupný přes tento distribuční kanál. Původně mluvily spekulace tak, že se Tweetie 2 (původní pracovní název) možná vůbec neobjeví a nebylo o něm dlouhou dobu slyšet. Nakonec jsme se ale přece dočkali a dnešním dnem je nástupce oblíbeného Twitter klienta Tweetie ke stažení ve finální verzi na Mac App Store.

Ultimate Mortal Kombat 3: legenda z PC už také na iPhone (video)

Je mezi námi někdo, kdo nezná herní serii Mortal Kombat? Pokud jste zažili PC hry v 90. letech, tak vám jistě "Mortala" nemusím představovat. Bojovka s nezapomenutelnými charaktery, podle kterých byly natočené dokonce 2 filmy (v roce 95 a 97), se dočkala portu pro iOS zařízení s grafikou pro Retina displej. Koukněte na video z hraní a recenzi této hry!