Swackett: předpověď počasí tak trochu jinak

Pro většinu je předpověď počasí jen shluk čísel. Právě proto existuje aplikace Swackett, která odpovídá na jednoduchou otázku “Svetr, bundu nebo kabát?”

Přesto, že se technologie neustále zlepšují a zpřesňují, je pro většinu lidí předpověď počasí stále jen shluk náhodných čísel prezentovaných moderátorem, který už zase předvídá dalši kalamitu. Právě proto koncipovala společnost AGLogic webovou aplikaci Swackett tak, aby se jednalo o jednoduchého průvodce počasím, který odpovídá na jednoduchou otázku “Svetr, bundu nebo kabát?”

Když poprvé z iPadu otevřete stránku webové aplikace, můžete si vybrat, jestli si vytvoříte účet nebo se rovnou podíváte na počasí ve vaší oblasti. Většinu prostoru zabírají postavy muže a ženy, kteří jsou oblečeni pro dnešní počasí. Kromě očekávané nejvyšší teploty Swackett také zobrazuje, jak bude teplo pocitově. Uživatelé mohou přepnout na noční a zítřejší předpověď. Naneštěstí kvůli tomu, že poskytovatelem dat je Accuweather, jsou občas předpovědi méně přesné než od místních poskytovatelů.

Nad těmito informacemi se vykytuje slovo sponzora a nad ním se zobrazují nejvyšší a nejnižší teploty v daném státě.

Vespodu rozhrání se nachází čtrnácti-hodinová předpověď, dále je zde také výhledová předpověď na celý týden. Jako další nabízí aplikace radarové snímky srážek, síly větru, intenzity UV záření a obecný animovaný snímek Evropy.

Pod těmito informacemi se nachází reklama a pod ní nástrojová lišta. Ta obsahuje tyto funkce – odhlášení (případně registrace), nastavení, přepínání míst, funkce Hlídka a varování (ty bohužel nejsou v Česku dostupné), info, podpora a obchod, kde lze zakoupit různé propagační materiály.

Další zajímavou funkcí je možnost zakoupit si různé edice. Tedy témata, která změní oblečení postav. V základu jsou v aplikaci dvě – standardní a moderní. Z ostatních edic si můžete zakoupit například Latinsko-americkou nebo Britskou invazi. Každá z nich je dostupná za 1,29 eur. Edice jsou svázané s účtem.

V době napsání článku webová aplikace fungovala jen na iPadu a Macu, pro iPhone je v přípravě. Ve fázi beta testování jsou nativní aplikace pro iPad a iPhone.

V Mac AppStore lze stáhnout jak verzi zdarma, tak verzi Swackett X v ceně 2,39€. Ta je oproti verzi zdarma bez reklam a poskytuje některé funkce navíc jako například animace, integraci s Flickrem a jiné.

Pokud tedy sháníte aplikaci pro předpověď počasí, kterou je snadné ovládat, ukazuje jen ty nejdůležitější informace a je praktická, je Swackett tou nejlepší volbou. Pokud však chcete aplikaci, která vám zobrazí i pokročilejší údaje, budete muset hledat jinde.

164 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Rage a Rage HD: grafické orgie v 3D střílečce zdarma na AppStore

Následující článek

Grid OS: nový nadějný hráč na trhu s mobilními operačními systémy

Související články

HN reader: noviny v iPhone každý den zdarma

Již je to naštěstí dlouho, kdy zpravodajské portály neměly ani vlastní mobilní verzi, která je přeci jen na cestách lepší, než jejich desktopová verze. Stále je tu ale ještě něco lepšího, než mobilní verze webu a tou je nativní aplikace. Hospodářské noviny jednu takovou pro iPhone mají a není vůbec špatná!

Epic Citadel: Budoucnost her na iPhone a iPad je tu už dnes!

Jedním slovem - úžasná. Ale pekně postupně. Šéf Epic Games, firmy, která kromě jiného vyvíjí například sérii Unreal Tournament, včera na keynote ukázal, jak bude vypadat jejich první hra pro iOS platformu a zároveň tak v podstatě naznačil budoucnost iOS her. Demoverze této hry je už dostupná na App Store pro iPhone 4, 3GS a iPad. Přinášíme první dojmy z této 3D akce - jsou více než skvělé!