IMDB Trivia: kolik toho víte o filmech?

Nejlepší stránka o filmech a seriálech, IMDB, vydala svojí druhou aplikaci na iPhone. Tentokrát nejde o příjemnější prohlížení jejich stránek, teď se bude hrát.

Nejlepší stránka o filmech a seriálech, IMDB, vydala svojí druhou aplikaci na iPhone. Tentokrát však nejde o příjemnější prohlížení jejich stránek, teď se bude hrát. IMDB Trivia sestává z pěti úrovní, v kažé z nich je pět otázek. Máte pět životů, které ztrácíte špatnou odpovědí. Pokud odpovíte třikrát správně, objeví se vám bonusové kolo. V nich musíte buďto seřadit film dle datumu vydání nebo máte k herci přiřadit filmy, ve kterých hrál. Za správné odpovědi na tyto otázky dostanete buď další život nebo extra body.

V aplikaci naleznete několik balíčků, z kterých můžete vybírat. Balíček vám určí, jakého tématu se dané zkoušení bude týkat. První balíček se vám otevře po tom, co stáhnete aplikaci do iPhonu. Druhý se odemkne poté, co odpovíte na 25 otázek správně. Třetí se odemyká po získání 100 000 bodů. Další dva si můžete zakoupit za 0,79 Euro.

Celkově je hra skutečně zábavná. Je snadné se v ní zorientovat a ovládání je snadné. IMDB Trivia také dobře míchá snadné a těžké otázky. Dobrou motivací je to, že ne vše máte od začátku odemčené hned, takže si aplikace udrží vaši pozornost. Po každé správné odpovědi vám aplikace ukáže zajímavý fakt o tématu vztahujícím se k dané otázce. To že tu není jen jediný typ otázek je velkou výhodou. Budete typicky vybírat odpověď z pěti možností, někdy je ale třeba přiřadit plakáty k jménům postav. Jindy se třeba objeví rozmazaný obrázek, který se postupně zaostřuje, a vy musíte vybrat správné jméno.

Jediná věc by ale mohla být lepší. Nebylo by od věci přidat další balíčky ke koupi, ale vzhledem k tomu, že aplikace je vcelku nová, se tak určitě později stane. Část, která je poskytována zdarma, stojí za to. Dodatečné balíčky možná také, ale záleží na tom, kolik otázek obsahují. Pokud by šlo zjistit počet otázek před koupí, šlo by mnohem lépe zakoupení zdůvodnit. Toto ale jde snadno spravit a snad vývojáři budou aplikaci vylepšovat.

Ti z vás, kteří rádi hrají znalostní hry a máte rádi film a seriály, se stahováním IMDB Trivia neváhejte. Znalost angličtiny je ale pro dobrý zážitek nutná.

IMDB Trivia – zdarma – Appstore Link (2 balíčky plus 1 ukázkový zdarma, další balíčky 0,79 Eur)

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Fruit Ninja - Puss in Boots: nejisté pokračování hení legendy

Následující článek

iTunes Store: v ČR jsou již dostupné filmy, ale v angličtině

Související články

Televize v iPhone: víme jak na to!

V poslední době se na AppStore objevilo slušné množství aplikací, které umožňují streamovat televizní vysílání. Televizní aplikace můžeme v zásadě rozdělit do dvou skupin - na oficiální, které obsahují vždy jednu konkrétní televizní stanici, anebo ty, které dokáží přehrát stanic desítky. Ty jsou téměř vždy placené, ale jejich výhoda je poměrně jasná. Podívejme se nejprve na ty oficiální, většinou zpravodajské, a poté na neoficiální TVU Player.

WiFi Warfare: multiplayerový nářez

WiFi Warfare je obdoba legendárních her typu Worms nebo Liero. Jedná se tedy o klasickou 2D střílečku s komickou grafikou, v níž nejde o nic jiného, než rozstřílet kamaráda na cucky. To je ale jedna z nejzábavnějších her, kterou s kamarády můžete pařit!