Boost 2: netradiční závod nejen s časem

Boost 2 je nevšední závodní hrou pro iPhone i iPad, ve které sice za celou dobu neuvidíte jediného protivníka ani sami sebe, i přes to ale dokáže zabavit na dlouhou dobu.

Boost 2 je nevšední závodní hrou pro iPhone i iPad, ve které sice za celou dobu neuvidíte jediného protivníka ani sami sebe, i přes to ale dokáže zabavit na dlouhou dobu.

Princip je zpočátku jednoduchý. “Jedete” tunelem a nakláněním přístroje se vyhýbáte překážkám. Ty se ale postupem času mění a později se i začnou pohybovat. Tomu všemu pak nasadí korunu tunel, který se čas od času rozevře a narovná nebo doslova “převrátí” naruby.

To vše hra nabízí celkem ve čtyřech módech – Classic, Time Trial, Survival a Multiplayer. Classic nabízí hru naprosto bez omezení časem a je tím nejjednodušším. Jediný způsob prohry je nabourat v nízké rychlosti do jedné z překážek. Pokud se vám to ale povede po zrychlení, akorát vás překážka zpomalí a můžete jet dále.  Time Trial dává omezení šedesáti sekund, každé zrychlení ale přidá pár sekund navíc a možnost nabourat bez ukončení hry. Nabouráte-li ale v nízké rychlosti, nic už vás nezachrání. A z módů pro jednoho nakonec Survival, který je zpočátku nepřístupný. Je totiž dle samotných tvůrců nejtěžší, a tak se odemkne až po dosažení skóre o hodnotě 2000 v módu Time Trial. Pokud by se vám ale nechtělo čekat, můžete si tento mód kdykoliv odemknout za 0,79 €. Ať již ho dosáhnete jakkoliv, čeká vás neustálé zrychlování a jediný život, půjde tedy opravdu do tuhého. Multiplayer, neboli hra proti jednomu z přátel na Game Center pak nabízí šedesát sekund času a zrychlení. Úkolem je dostat se dále než protihřáč, hlavní je tedy nebourat a sesbírat co nejvíce zrychlení. Jak si vedete znázorňuje barva krychlí – jsou-li červené, prohráváte; jsou-li modré, vyhráváte.

[youtube width=”640″ height=”360″]http://www.youtube.com/watch?v=-0XzTU0Bj4k[/youtube]

Boost 2 také umožňuje vybrat si, kterou ze sociálně herních sítí chcete používat, tedy OpenFeint nebo dnes již u spousty jedinou používanou sítí – GameCenter. Po výběru hra nabízí možnost srovnání s přáteli i celosvětovými žebříčky a několik achievementů.

Jedinou výtkou, která mě napadá, je nemožnost pustit si jednoduše vlastní hudbu. Není to sice nemožné, ale musíte do nastavení a vybrat si v přehrávači, co přesně se bude ve hře neustále točit dokola. Nestačí tedy jednoduše spustit hudbu a poté hru.

Jinak ale není co vytknout. I překvapivě strohá grafika (která se ovšem v průběhu hru mění, a tak neomrzí) se ve finále jeví jako plus a i díky tomu je Boost 2 na mém iPhonu 3GS, který již v poslední době mnohým hrám nestačí, plynulá záležitost. Za jednu cenu (momentálně ve slevě za 0,79 €) navíc získáte verzi pro iPhone i iPad a pokud si nejste jisti, můžete si vyzkoušet lite verzi zdarma.

Boost 2 – 0,79 € – App Store

153 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Apple představí nový iPad již 7.března v San Franciscu

Následující článek

Super Snake HD: pixelový had urazil dlouhou cestu

Související články