Boost 2: netradiční závod nejen s časem

Boost 2 je nevšední závodní hrou pro iPhone i iPad, ve které sice za celou dobu neuvidíte jediného protivníka ani sami sebe, i přes to ale dokáže zabavit na dlouhou dobu.

Boost 2 je nevšední závodní hrou pro iPhone i iPad, ve které sice za celou dobu neuvidíte jediného protivníka ani sami sebe, i přes to ale dokáže zabavit na dlouhou dobu.

Princip je zpočátku jednoduchý. “Jedete” tunelem a nakláněním přístroje se vyhýbáte překážkám. Ty se ale postupem času mění a později se i začnou pohybovat. Tomu všemu pak nasadí korunu tunel, který se čas od času rozevře a narovná nebo doslova “převrátí” naruby.

To vše hra nabízí celkem ve čtyřech módech – Classic, Time Trial, Survival a Multiplayer. Classic nabízí hru naprosto bez omezení časem a je tím nejjednodušším. Jediný způsob prohry je nabourat v nízké rychlosti do jedné z překážek. Pokud se vám to ale povede po zrychlení, akorát vás překážka zpomalí a můžete jet dále.  Time Trial dává omezení šedesáti sekund, každé zrychlení ale přidá pár sekund navíc a možnost nabourat bez ukončení hry. Nabouráte-li ale v nízké rychlosti, nic už vás nezachrání. A z módů pro jednoho nakonec Survival, který je zpočátku nepřístupný. Je totiž dle samotných tvůrců nejtěžší, a tak se odemkne až po dosažení skóre o hodnotě 2000 v módu Time Trial. Pokud by se vám ale nechtělo čekat, můžete si tento mód kdykoliv odemknout za 0,79 €. Ať již ho dosáhnete jakkoliv, čeká vás neustálé zrychlování a jediný život, půjde tedy opravdu do tuhého. Multiplayer, neboli hra proti jednomu z přátel na Game Center pak nabízí šedesát sekund času a zrychlení. Úkolem je dostat se dále než protihřáč, hlavní je tedy nebourat a sesbírat co nejvíce zrychlení. Jak si vedete znázorňuje barva krychlí – jsou-li červené, prohráváte; jsou-li modré, vyhráváte.

[youtube width=”640″ height=”360″]http://www.youtube.com/watch?v=-0XzTU0Bj4k[/youtube]

Boost 2 také umožňuje vybrat si, kterou ze sociálně herních sítí chcete používat, tedy OpenFeint nebo dnes již u spousty jedinou používanou sítí – GameCenter. Po výběru hra nabízí možnost srovnání s přáteli i celosvětovými žebříčky a několik achievementů.

Jedinou výtkou, která mě napadá, je nemožnost pustit si jednoduše vlastní hudbu. Není to sice nemožné, ale musíte do nastavení a vybrat si v přehrávači, co přesně se bude ve hře neustále točit dokola. Nestačí tedy jednoduše spustit hudbu a poté hru.

Jinak ale není co vytknout. I překvapivě strohá grafika (která se ovšem v průběhu hru mění, a tak neomrzí) se ve finále jeví jako plus a i díky tomu je Boost 2 na mém iPhonu 3GS, který již v poslední době mnohým hrám nestačí, plynulá záležitost. Za jednu cenu (momentálně ve slevě za 0,79 €) navíc získáte verzi pro iPhone i iPad a pokud si nejste jisti, můžete si vyzkoušet lite verzi zdarma.

Boost 2 – 0,79 € – App Store

153 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Apple představí nový iPad již 7.března v San Franciscu

Následující článek

Super Snake HD: pixelový had urazil dlouhou cestu

Související články

2XL Supercross: prvotřídní motocross na iPhone

Dalším výtvorem firmy 2XL Games, která má na svědomí také například Trophylite Rally je dalšízávodní hra tentokrát na téma motocrossu. Třeba si říkáte že vás podobné věci nebaví, s touto hroumáte ale zábavu zaručenou na dostatečně dlouho. 2XL Supercross rozhodně nešpiní dobrou pověsttéto firmy.